Світова організація торгівлі ухвалила рішення, яким визнала, що американська авіабудівна компанія Boeing отримувала незаконні субсидії від уряду США, що дозволяло їй продавати свої літаки до ЄС за зниженими цінами. Тепер ЄС отримав право на стягнення компенсації з компанії.

Зазначається, що відповідне рішення СОТ ухвалили 28 березня, передає DW.

«Рішення СОТ вітають у ЄС, його вітає також авіапромисловість та її працівники», — повідомила єврокомісарка з питань торгівлі Селісія Мальмстрьом.

У ЄС зазначають, що завдяки отриманим від американського уряду субсидіям компанія Boeing постачала свої літаки за зниженими цінами, чим завдавала збитків європейським авіабудівникам, зокрема компанії Airbus. Водночас напередодні у СОТ також визнали, що ЄС так само незаконно виплачував субсидії Airbus.

Нагадаємо:

  • Зранку 10 березня пасажирський літак авіакомпанії Ethiopian Airlines зі 149 пасажирами на борту та 8 членами екіпажу розбився, рухаючись з Ефіопії до столиці Кенії — Найробі. Пізніше стало відомо, що усі, хто був на борту, загинули. За попередніми даними, українців на борту літака не було. Після аварії літака Boeing, акції компанії різко подешевшали. Станом на 11 березня компанія Boeing втратила понад 11% своєї вартості після падіння літака в Ефіопії.
  • Це друга аварія літака моделі Boeing 737 Max 8 за минулих 5 місяців. У жовтні 2018 в Індонезії розбився пасажирський літак зі 188 людьми на борту. За кілька хвилин після зльоту він втратив зв’язок з диспетчерами та впав у море.
  • Після аварії в Ефіопії понад 25 авіакомпаній призупинили використання літаків Boeing цієї моделі. Це, зокрема, авіакомпанії Ефіопії, Індонезії, Китаю, Австралії, Сінгапуру, Малайзії, Оману, Південної Кореї, Британії та Норвегії. Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) також заборонило експлуатацію літаків цієї моделі. США також призупинили всі польоти Boeing 737 Max. Державіаслужба України видала рішення з безпеки польотів щодо призупинення експлуатації літаків Boeing 737-8 Max після того, як пасажирський літак такої моделі розбився, рухаючись з Ефіопії.
  • 14 березня стало відомо, що всі літаки Boeing 737-8 MAX, які експлуатуються авіакомпаніями світу, наразі припинили свої польоти та знаходяться на землі.

Невдовзі після цього чорні скриньки показали «явну схожість» між двома катастрофами Boeing 737 MAX. Найбільш імовірно, що причиною аварій був збій системи MCAS, яка показувала неправильний кут нахилу літака і, відповідно, неправильно регулювала його, а пілоти не змогли відключити систему і перевести борт в ручне управління. Остаточних результатів розслідування ще немає.

Поділитись: