Компанія SpaceX підписала договір з військовими США про будівництво ракети, яка зможе доставити до 80 тонн вантажу в будь-яку точку нашої планети за 60 хвилин.

Про це пише Business Insider.

Наразі SpaceX займається оцінкою витрат та технічних складнощів проєкту. Планується, що ракета для доставки військового вантажу зможе розганятись до 12 тисяч кілометрів за годину. 

Для порівняння: така ракета зможе долетіти з України до Анголи всього за годину, а військовий вантажний літак C-17 Globemaster, який наразі використовують в США, ㅡ за 20 годин.

Перші випробування такої ракети заплановані вже на 2021 рік. Ще одна аерокосмічна компанія, Exploration Architecture Corporation (XArc), долучиться до дослідницької програми створення ракети.

У серпні компанія SpaceX виграла 40% з тендерної угоди з Міністерством оборони про запуск нових ракет для космічних сил. Решта 60% отримала United Launch Alliance (ULA), чиїми послугами вже пів століття користуються NASA та Міністерство оборони США.

Інші ракети SpaceX

Нещодавно засновник і власник компанії SpaceX Ілон Маск анонсував випробування ракети Starship. Після низки спроб піднятись на невелику висоту, ракету вперше тестуватимуть на висоті 15 км.

Starship — надважка ракета-носій, яка в перспективі має стати заміною для ракет Falcon 9 та Falcon Heavy, які використовуються зараз. Обидві ступені Starship багаторазові, а у другу інтегрований космічний корабель, тому її планують використовувати для пілотованих місій, зокрема і для польотів на Місяць та Марс.

Саме ракета-носій Starship має стати однією з тих, що до 2022 року доправить на поверхню Місяця «першу жінку і наступних чоловіків» у межах програми «Артеміда» Національного аерокосмічного агентства США (NASA).

Поділитись: