Запуск ракети Falcon 9, США, 18 серпня 2020 рік
Фото:

скріншот

Компанія Ілона Маска SpaceX знову встановлює рекорди. 18 серпня вона запустила у космос ракету Falcon 9, ступінь якої до того використовували вже 5 разів.

Запуск відбувся о 16:31 за Києвом з бази військово-повітряних сил США на півночі мису Канаверал у штаті Флорида. На борту: 11 партія (58 штук) супутників для глобального інтернет-проєкту Starlink. Також ракета виведе на орбіту три апарати SkySat для компанії Planet. Це загалом 15 тонн вантажу. 

Рекорд

Маршеву ступінь ракети B1049 використовують вже вшосте. Це ракорд. До того ступінь використовували в місіях: Telstar 18 Vantage (вересень 2018 року), Iridium-8 (січень 2019 року), першій місії Starlink (травень 2019-го), Starlink-2 (січень 2020-го) і Starlink-8 (червень 2020-го).

Після старту приблизно за 9 хвилин вона м'яко приземлилася на платформу в Атлантичному океані. 

Що таке Starlink?

Низка світових інноваційних гігантів (Samsung, Amazon, Boeing тощо) розглядають можливість глобального покриття планети супутниковим інтернетом. Однак поки найбільшого прогресу досягнув саме проект Starlink від компанії SpaceX Ілона Маска.

Компанія виводить на земну орбіту міні-супутники, які у підсумку повинні покрити інтернетом усю територію планети. Загалом SpaceX планує вивести на орбіту 12 тисяч таких міні-супутників.

Востаннє компанія вивела на орбіту 58 супутників 13 червня, загальна їхня кількість у космосі вже перевищила 500. Це був вже дев'ятий запуск.

Почати надавати послуги з доступу до інтернету SpaceX планувала у 2020 році в США та Канаді, а у 2021-му — в решті світу. Витрати на проект компанія оцінює в 10 мільярдів доларів.

Інші рекорди SpaceX

30 травня космічний корабель Crew Dragon компанії SpaceX успішно вирушив у космос із Космічного центру імені Кеннеді на ракеті Falcon 9. Вперше в історії астронавти — Роберт Денкен і Дуґлас Гарлі — полетіли в космос на кораблі, збудованому приватною компанією.

21 липня ракета та ж ракета Falcon 9 вивела на орбіту військовий супутник Південної Кореї ANASIS-II. Місія побила рекорд із найшвидшого повторного використання ракети-носія, який раніше встановив той же SpaceX у 2019 році — під час п’ятого запуску місії Starlink.

Крім того, запуск ANASIS-II побив ще один «космічний рекорд» — найшвидше повторне використання ракети для орбітального запуску. Попередній рекорд встановив ще в 1985 році космічний шатл Atlantis: він здійснив два орбітальних запуски з перервою в 54 дні, 9 годин і 14 хвилин.

Falcon 9 перевершив результат Atlantis на три дні: між запуском Crew Dragon і ANASIS-II минув 51 день.

Поділитись: