SpaceX втратить до 40 супутників Starlink через магнітну бурю

Компанія SpaceX прогнозує згоряння 40 із 49 супутників Starlink, які запустили минулого тижня, замість їхнього виходу на орбіту. Це сталося через вплив магнітної бурі.

Про це повідомляє The Guardian.

Компанія Ілона Маска 3 лютого запустила 49 супутників на низьку навколоземну орбіту, але тепер очікується, що через магнітну бурю 80% із них згорять.

Буря, яка сталася 4 лютого, нагріла атмосферу Землі та збільшила її щільність. Унаслідок чого атмосферний опір став на 50% більшим, ніж під час попередніх запусків.

Супутники мали б уникнути шторму, але через атмосферні умови вони не змогли виконати маневри. Підвищений опір на малих висотах завадив їм розвинути швидкість для підйому на робочу орбіту. Тепер частина супутників повернеться до атмосфери Землі та згорить у ній.

У компанії зазначили, що Starlink розроблені таким чином, що під час повторного входу в атмосферу планети вони розпадаються, тим самим не створюючи космічного сміття.

Загалом SpaceX уже запустили 2 тисячі супутників із 12 тисяч, дозволених владою США.

Боротьба за космос

Мережа супутників викликає занепокоєння в астрономів, які бояться, що «мегасузір’я» з десятків тисяч супутників може зіпсувати нічне небо, а також перешкодити вченим вивчати далекий Всесвіт.

Також у грудні Постійне представництво Китаю при Організації Об’єднаних Націй поскаржилося до Управління з питань космічного простору ООН щодо супутників Starlink Ілона Маска. Там заявили, що китайська орбітальна станція «Тяньгун» за рік двічі ледве не наштовхнулась на них та мусила змінювати траєкторію.

Окрім офіційної ноти, Китай відреагував на інциденти критикою в соцмережах. Зокрема, на китайській платформі Weibo з'явилися низка коментарів на адресу самого Ілона Маска та його проєкту. Китайські користувачі соцмережі називали супутники Starlink «просто купою космічного сміття», «шахрайським проєктом» і «своєрідною монополією в космічних перегонах» тощо.

Що таке Starlink?

Starlink — це проєкт бізнесмена Ілона Маска зі створення глобальної мережі супутникового інтернету. Наразі SpaceX вивела на орбіту вже майже дві тисячі супутників, а загалом до 2027 року планує запустити в космос 42 тисячі.

Наприкінці січня 2021-го в компанії казали, що бета-версією їхнього інтернету користуються вже 10 тисяч клієнтів у США, Австралії, Новій Зеландії та частині Європи. Перші користувачі стверджували, що інтернет працює без перебоїв навіть за екстремальних погодних умов.

Авторка: Юлія Костюкова