Спецпредставником Китаю «для врегулювання кризи» в Україні стане експосол у Москві

Лі Хуей
Лі ХуейWikimedia Commons

Міністерство закордонних справ Китаю повідомило, хто стане його представником в Україні та «суміжних державах», — це Лі Хуей, спеціальний представник уряду Китаю з питань Євразії та колишній посол країни в росії.

Про це повідомив представник МЗС Китаю на брифінгу, передає CNN.

Китайське міністерство не надало додаткових подробиць щодо того, коли Лі Хуей здійснить поїздку до України та які ще країни він відвідає.

Як повідомляє видання South China Morning, дипломату цьогоріч виповнюється 70 років. У 1980-х роках він служив у посольстві Китаю в СРСР, а наприкінці 1990-х був послом у Казахстані. Він також був заступником міністра закордонних справ Китаю, а з 2009 до 2019-го обіймав посаду посла КНР у Москві. Лі Хуей вільно розмовляє російською.

Глава рф володимир путін у травні 2019 року навіть нагородив Лі Хуея «Орденом Дружби» «за заслуги у зміцненні дружби та співпраці між народами».

Глава рф володимир путін нагородив Лі Хуея «Орденом Дружби», 23 травня 2019 рокуАдміністрація президента росії

Нагадаємо, Сі Цзіньпін анонсував відправлення спеціального представника до України та «суміжних держав» «для поглибленого спілкування щодо політичного врегулювання кризи в Україні». Про це лідер Китаю сказав 26 квітня, під час першої з початку повномасштабного вторгнення телефонної розмови з Володимиром Зеленським.

Разом з тим за результатами розмови Зеленський призначив нового посла України в Китаї. Ним став колишній міністр із питань стратегічних галузей промисловості Павло Рябікін.

Що передувало?

Нещодавно Сі Цзіньпін їздив до Москви з робочим візитом. За підсумками переговорів росія та Китай виступили зі спільною заявою, у якій зокрема закликали знизити «ризик розв’язання ядерної війни».

У Європейському Союзі після цього заявили, що візит Сі Цзіньпіна до росії зменшив імовірність ядерної війни. Мовляв, лідер Китаю дав путіну зрозуміти, що той не повинен розгортати ядерну зброю.

А втім, уже за кілька днів після цього путін заявив, що росія передала Білорусі комплекс «Іскандер», який може бути носієм ядерної зброї, і 1 липня закінчить будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї в Білорусі. У Міністерстві закордонних справ Китаю відреагували на це, заявивши, що ядерна війна ніколи не має бути розв'язана.