Спеціальний представник Сполучених Штатів Америки з питань України Курт Волкер і глава Міністерства закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс обговорили ситуацію в Україні.

Спеціальний представник Сполучених Штатів Америки з питань України Курт Волкер і глава Міністерства закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс обговорили ситуацію в Україні.

Про це повідомляє прес-служба МЗС Литви.

 «Рішення США призначити досвідченого дипломата, який добре знає цей регіон, свідчить про те, що США зацікавлені в зміцненні своєї ролі в Україні і в регіоні при пошуку конкретного вирішення ситуації», — заявив Лінкявічус.  

За словами міністра, міжнародне співтовариство має активізувати свої зусилля і спонукати Росію виконати зобов'язання, взяті на себе кілька років тому, вивести зброю зі східної України і припинити підтримку бойовиків.

У свою чергу, Волкер підкреслив, що роль Литви у процесах вирішення конфліктів в Україні широко відома і високо оцінюється.

«США вітають принципову позицію Литви щодо світу в Україні. Ми стежимо за ситуацією в Україні, і, як і Литва, постійно і активно закликаємо до реалізації Мінських угод», — підкреслив спецпредставник США.

Раніше Волкер зустрівся із радником Путіна Сурковим. Також відомо, що Волкер прибуде в Україну напередодні Дня незалежності,  де разом з міністром оборони Джеймсом Меттісом проведе робочі зустрічі.

7 липня державний секретар США Рекс Тіллерсон призначив Курта Волкера спеціальним представником з питань України. Пізніше Тіллерсон повідомив, що США призначили спецпредставника з питань України на прохання Путіна. 

Зазначимо, Владислав Сурков є представником Росії у Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спецпредставник США з питань України — хто він?

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: