Спецслужби РФ намагалися стежити за антидопінговим розслідуванням — глава комісії МОК

10 грудня, 2017 00:18
default/Спецслужби РФ намагалися стежити за антидопінговим розслідуванням — глава комісії МОК
Зберегти
Вигляд
Російські спецслужби намагалися стежити за роботою дисциплінарної комісії Міжнародного олімпійського комітету, яка розслідувала справу вживання допінгу російськими спортсменами.

Російські спецслужби намагалися стежити за роботою дисциплінарної комісії Міжнародного олімпійського комітету, яка розслідувала справу вживання допінгу російськими спортсменами.

Про це повідомив голова Комісії Самуель Шмід в інтерв’ю газеті Aargauer Zeitung.

За словами Шміда, під час конференції WADA (Всесвітнє антидопінгове агентство) делегація російської розвідки перебувала в одному готелі з членами Комісії.

«Це дало нам зрозуміти, що ми є їх конкретною метою. Але перш ніж почати працювати, ми вживали заходи безпеки», — сказав Шмід.

Він уточнив, що під заходами безпеки малися на увазі перевірка залу засідань на можливі встановлені пристрої прослуховування, заглушки, тощо.

«Ми не брали до зали електронних пристроїв. Члени Комісії працювали за комп’ютерами без під’єднання до інтернету. Ми не хотіли бути наївними», — додав голова дисциплінарної комісії.

Раніше повідомлялося, що Всесвітнє антидопінгове агентство підтвердило участь спортсменів Росії у державних допінг-програмах.

У листопаді редакція The New York Times повідомляла, що файл з результатами допінг-тестів у Московській антидопінговій лабораторії був переданий WADA в жовтні невідомим інформатором.

Головним інформатором WADA став, як згодом стало відомо, екс-глава Московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков.

Родченков заявив про махінації з допінг-пробами на зимовій Олімпіаді в Сочі 2014 року.

Зокрема він заявив, що тодішній заступник міністра спорту РФ Юрій Нагорних просив його підробити тести української біатлоністки Віти Семеренко, щоб її дискваліфікували.

Раніше Міжнародний олімпійський комітет (МОК) позбавив п'ятьох російських спортсменів медалей зимових Олімпійських ігор 2014 року.

До цього Міжнародний олімпійський комітет відібрав у Росії 2 золоті медалі з бобслею, які для РФ завоював на Олександр Зубков під час зимової Олімпіади в Сочі у 2014 році.

5 грудня 2017 російську збірну відсторонили від участі у Олімпійських іграх 2018 року у Південній Кореї.

Пов`язані новини