Національна спілка журналістів України обурена тим, що українського журналіста та блогера Станіслава Асєєва засудили до 15 років в’язниці за рішенням так званого Верховного суду самопроголошеної «ДНР» та на 2,5 роки заборонили займатися журналістською діяльністю.

Про це повідомляє Національна спілка журналістів України.

«15 років колонії суворого режиму та заборона займатися журналістською діяльністю — це неприховані жорстокі репресії за прагнення журналіста говорити правду з окупованого Донбасу», — йдеться у заяві.

Позиція НСЖУ незмінна і підтримується нашими міжнародними партнерами: Свободу журналісту Станіславу Асєєву!Закликаємо українську владу докласти максимальні зусилля аби звільнити журналіста із полону

Голова спілки Сергій Томіленко також закликав українську владу докласти зусилля, щоб звільнити журналіста із полону.

Нагадаємо, 22 жовтня так званий «суд» визнав Асєєва визнаним винним за статтями «Організація екстремістського співтовариства», «Шпигунство і підбурювання до шпигунства», «Публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності», «Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності». Асєєв відбуватиме в колонії суворого режиму.

Станіслав Асєєв з червня 2017 року перебуває у полоні бойовиків «ДНР», рідні та колеги втратили з ним зв‘язок. Керівництво самоназваної «республіки» спочатку спростовувало затримання Асєєва, а потім визнали, що його затримали та підозрювали у «шпіонажі».

Станіслав Асєєв мешкав у Донецьку з початку окупації, писав для українських ЗМІ під псевдонімом Станіслав «Васін» Так він співпрацював з українськими виданнями «Український тиждень», «Дзеркало тижня», «Радіо свобода».

17 серпня 2018-го на російському телеканалі «Россия 24» вийшов сюжет із назвою «Український журналіст-шпигун», в якому український блогер Станіслав Асєєв «зізнається» у співпраці з українською розвідкою.

У 2017-му правозахисники Human Rights Watch закликала бойовиків звільнити Асєєва, але до списків на обмін, який відбувся 27 грудня 2017 року, він не потрапив.

Звільнити Асєєва також закликала правозахисна організація «Репортери без кордонів» та Національна спілка журналістів України.

Поділитись: