В Українському уряді зазначають, що на вартість державних запозичень та, зокрема, облігацій чи не найбільше впливає співпраця України з Міжнародним валютним фондом.

Про це повідомив урядовий уповноважений з питань державного боргу Юрій Буца.

«Найважливіший фактор, який впливає на ціну наших облігацій — це продовження співпраці з МВФ: кореляція між заявами чи очікуваннями відносно співпраці та рівнем котирувань наших облігацій дуже чітка», — повідомив Буца.

За його словами, наразі Україна дуже залежна від ситуації на світових ринках та від того, на скільки ефективно та швидко уряд зможе підписати нову угоду про співпрацю з МВФ.

17 лютого закінчилася програма співпраці між Україною та МВФ, нової програми Україна все ще не уклала.

7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.

18 лютого у МВФ повідомили, що відправили до України місію експертів, яка має обговорити технічні деталі співпраці.

Поділитись: