17 лютого 2020 року завершилася короткострокова програма співпраці між Україною та Міжнародним валютним фондом stand-by, яку затвердили 18 грудня 2018 року.

Таким чином, наразі Україна не перебуває у жодній з програм співпраці з МВФ, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

В межах програми stand-by МВФ мав виділити Україні 3 транші на загальну суму близько 3,9 мільярда доларів протягом 14 місяців. Однак Україні вдалося отримати лише 1 транш цієї програми на близько 1,4 мільярда доларів — його перерахували одразу після підписання програми.

Другий транш МВФ мав надійти весною 2019 року, однак на той час уряд не виконав вимог фонду. Крім цього, розпочалися президентські, а згодом і парламентські вибори, і через зміну влади МВФ не ухвалював жодних рішень щодо видачі нових траншів.

Після формування нового уряду Україна почала переговори про нову програму МВФ. Зокрема, Україну декілька разів відвідали місії МВФ.

7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.

18 лютого у МВФ повідомили, що відправили до України місію експертів, яка має обговорити технічні деталі співпраці.

Поділитись: