У Національному банку України повідомили, що ключовими ризиками для української економіки найближчим часом є відсутність співпраці з Міжнародним валютним фондом та ймовірні рішення судів щодо націоналізації ПриватБанку.

Як повідомив голова Нацбанку Яків Смолій, відтермінування у співпраці з МВФ може негативно позначитися на курсі валют та державному боргу.

«Реалізація цих ризиків може погіршити курсові й інфляційні очікування та ускладнити доступ до міжнародних ринків капіталу в умовах необхідності здійснення пікових боргових виплат», — повідомив Смолій під час брифінгу щодо облікової ставки в Україні 30 січня.

Він також назвав низку інших ризиків для економіки:

  • охолодження світової торгівлі;
  • ескалація конфлікту на Донбасі;
  • запровадження Росією нових торговельних санкцій проти України;
  • скорочення врожаю зернових через погану погоду;
  • зміна світових цін на харчові продукти через зміни клімату;
  • зменшення іноземних інвестицій в Україну.

На укладання нової програми з МВФ Нацбанк очікує протягом найближчих декількох місяців. Для цього Раді необхідно ухвалити низку законів, які є попередніми умовами для співпраці з Україною. Серед них — закон, який не допускає повернення ПриватБанку колишнім власникам.

Якщо ж ризики для економіки не реалізуються, то у Нацбанку очікують на покращення економічної ситуації в Україні. Так, до кінця 2020 року інфляція в Україні не перевищуватиме 5% у річному вимірі, а золотовалютні резерви зростуть до понад 29 мільярдів доларів. За таких умов Нацбанк планує знизити облікову ставку до 7% річних до кінця 2020 року. Наразі облікову ставку встановили на рівні 11% річних.

Поділитись: