Нацбанк оновив прогноз щодо міжнародних резервів на 2020 рік: очікують зростання до $29 млрд
У Національному банку України очікують на те, що до кінця 2020 року рівень міжнародних золотовалютних резервів України зросте до 29 мільярдів доларів.
Про це повідомили під час оголошення рішення щодо монетарної політики Нацбанку 30 січня.
«Завдяки новій програмі з МВФ, офіційним залученням та збереженню інтересу нерезидентів до ОВДП збережеться щорічне зростання міжнародних резервів України, попри період пікових виплат за зовнішнім державним боргом. У 2020 році вони перевищать 29 млрд дол. США і продовжать збільшуватися у 2021-2022 роках», — повідомляють у Нацбанку.
Також у НБУ зазначають, що на зростання міжнародних резервів вплине надходження 2,9 мільярда доларів, які Газпром виплатив Нафтогазу. Наразі ці гроші лежать на рахунках Нафтогазу, однак Нацбанк очікує, що українська компанія продасть цю валюту, а НБУ її викупить у резерви.
Нагадаємо, що за підсумками 2019 року золотовалютні резерви склали 25,3 мільярда доларів та сягнули свого 7-річного максимуму. Водночас на початок грудня 2019 року обсяг міжнародних резервів України складав 21,93 мільярда доларів. Однак протягом останнього місяця 2019-го Нацбанк здійснив рекордний викуп валюти з міжбанківського ринку, придбавши близько 3 мільярдів доларів.
Міжнародні резерви (або золотовалютні резерви) — це грошові та фінансові накопичення держави у світових валютах (доларах, євро) та дорогоцінних металах. Вони необхідні для того, аби коригувати курс національної валюти (продажем валюти за встановленим курсом Нацбанк може регулювати курс валют) та розраховуватися за валютними зобов’язаннями держави.
- Поділитися: