Співробітникам Facebook дозволили працювати віддалено навіть після пандемії. Однак це стосується не всіх
Компанія Facebook дозволила всім співробітникам, які можуть виконувати свої обов'язки поза офісом, робити це й після закінчення пандемії коронавірусу.
Про це компанія розповіла BBC.
Керівництво Facebook повідомило співробітникам, що «кожен, хто має можливість виконувати свої обов'язки віддалено, може просити про дистанційну роботу».
Водночас у компанії уточнили, що їхня нова політика віддаленої роботи стосується лише співробітників Facebook, а не субпідрядників, яких залучають для модерації змісту постів у соцмережі та інших завдань.
Раніше генеральний директор Facebook Марк Цукерберг говорив, що половина із 60 тисяч співробітників компанії може перейти на режим дистанційної роботи протягом найближчих десяти років.
У службовій записці він також писав, що робота з дому зробила його «щасливішим і продуктивнішим», додавши, що це дало йому «більше простору для мислення» й дозволило «більше часу проводити з сім'єю».
Очікується, що офіси Facebook повністю відкриються в жовтні. Співробітники, які повернуться до офісу, працюватимуть за більш гнучким графіком: перебувати там потрібно буде щонайменше половину робочого часу.
Інші великі технологічні компанії, а саме Apple та Google, навпаки змінили пандемійні умови праці, порадивши співробітникам повернутися до офісів найближчими місяцями.
А ось в Amazon повідомили співробітникам, що вони повинні працювати в офісі принаймні три дні на тиждень, а конкретні дні визначатимуть керівники команд.
Дистанційна робота — це добре чи погано?
Однозначно сказати складно, усе залежить від умов її організації. Перед запровадженням карантину через коронавірус далеко не всі компанії були готові до віддаленого режиму роботи працівників. Нині ж технологічні гіганти, як-от Google і Microsoft, узагалі міркують над тим, щоб продовжити дистанційну роботу до кінця 2021 року.
Професор економіки Стенфордського університету Ніколас Блум, який займається дослідженням упливу віддаленої роботи на продуктивність праці та економіку, як пише Vox, вважає: у часи пандемії коронавірусу це може бути далеко не найкращим рішенням. Принаймні тому, що більшість людей до віддаленої роботи не були готові й не мали вибору, як саме їм працювати.
На початку пандемії Блум прогнозував, що навіть якщо працівники зрештою повернуться в офіс, то необхідність упродовж певного часу працювати дистанційно може призвести до збитків.
«Через 10 років нових патентів, продуктів, ідей, які мали б зародитися у 2020-21 роках, просто не буде. Візьмімо вчених та інженерів. Як вони можуть нормально працювати з дому?» — сказав науковець.
- Поділитися: