Захист активіста Майдану Івана Бубенчика заявив відвід головуючому судді, який розглядав справу активіста. Суд спочатку оголосив перерву, а потім переніс засідання.

Захист активіста Майдану Івана Бубенчика заявив відвід головуючому судді, який розглядав справу активіста. Суд спочатку оголосив перерву, а потім переніс засідання.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Повідомляється, що адвокат Бубенчика Ігор Коржук надав заяву про відвід судді через те, що він надав мало часу для розгляду заяви.

Суддя Підпалий В'ячеслав задовольнив заяву захисту і спочатку оголосив перерву на невизначений термін. 

Згодом суддя ухвалив рішення перенести засідання на ранок 4 квітня.

У вівторок 3 квітня правоохоронці затримали активіста Майдану Івана Бубенчика і привезли його до Києва. Прокуратура вручила Бубенчику підозру у вбивстві двох та замаху на одного правоохоронця на Майдані.

Нагадаємо, Іван Бубенчик був активістом 9-ї сотні Самооборони Майдану, з якої пізніше вийшов. У фільмі «Злам» — першому з циклу розслідувань Громадського «Слідами революції», — він заявив, що 20 лютого 2014 року перебував на Майдані у Києві поблизу Консерваторії та стріляв у силовиків. У такий спосіб, за його словами, він сподівався змусити підрозділи «Беркуту» та Внутрішніх військ відступити з площі.

Після виходу фільму Генеральна прокуратура допитала Бубенчика у якості свідка, а також провела обшук у його помешканні.

Раніше Бубенчик проходив у справі про вбивства силовиків на Майдані як свідок.

Бубенчик як активіст Майдану підпадає під дію закону про амністію. Водночас закон не звільняє від відповідальності за вчинення важких злочинів, зокрема, злочинів за ст. 115 КК України. Справу, у якій фігурує Бубенчик, розслідують за цією статтею.

Начальник департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк з приводу цього повідомив Громадському:  «Закон про «недопущення переслідувань учасників протестів» каже, що ми не можемо вести розслідування щодо протестувальників, але не можна звільнити від покарання невідомо кого — щоб «амністувати», треба встановити, чи був злочин і ким саме він скоєний».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЗЛАМ | цикл розслідувань «Слідами революції»

Поділитись: