Справа Гандзюк: Мангер стверджує, що не тиснув на свідків, а заяви прокурорів є сфальсифікованими
Голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер, підозрюваний в замовленні нападу на Катерину Гандзюк, стверджує, що він не тиснув на свідків, а такі заяви прокурорів є сфальсифікованими.
Про це він сказав перед судом 16 червня, де йому мають переобрати запобіжний захід, повідомляє кореспондентка hromadske.
Заяву прокурорів про те, що підозрюваний Мангер тиснув на двох свідків, він прокоментував так: «Те, що прокурори озвучили — воно повністю сфальсифіковане, воно підроблене. За це прокурори будуть нести кримінальну відповідальність».
Мангер показав журналістам також папку і вказав: «У цій папці я повністю розкажу сьогодні, як усе це відбувалося поетапно».
Водночас адвокати Мангера заявили про відвід судді, наголошуючи на тому, що вона давала дозвіл на затримання і є упередженою.
Прокурор у справі Андрій Синюк вважає, що таким чином захист затягує процес.
Нагадаємо, 11 червня прокуратура відновила досудове розслідування у справі вбивства Катерини Гандзюк за підозрою Олексію Левіну та Владиславу Мангеру, наголосивши на тому, що їм стало відомо про тиск останнього на двох свідків вже під час ознайомлення з матеріалами справи.
Тому прокурор у справі Гандзюк Андрій Синюк повідомив 12 червня, що проситиме суд взяти Мангера під варту без можливості внесення застави.
14 червня адвокат Дмитро Ільченко, який представляє інтереси Мангера, повідомив, що його підзахисний не прибуде до суду нібито через проблеми із серцем. Після цього до лікарні, де перебуває Мангер прийшли активісти й друзі Гандзюк, їх не пустили до приміщення.
16 червня СБУ затримала у лікарні голову Херсонської обласної ради Владислава Мангера, підозрюваного в замовленні нападу на Катерину Гандзюк, аби доправити у Київ до Печерського районного суду, де слідчий суддя розглядатиме клопотання про обрання йому запобіжного заходу у виді тримання під вартою без можливості внесення застави.
Раніше слідство встановило, що влітку 2018 року Олексій Левін отримав замовлення від голови Херсонської облради Владислава Мангера на організацію нападу на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк, яка нібито заважала Мангеру впроваджувати схеми щодо незаконної вирубки лісу, а також підривала його авторитет в області.
Скільки коштів за організацію злочину він отримав наразі не вказано. Але, за попередньою інформацією, у підозрі Мангеру йшлося про надання замовником 5,6 тисячі доларів за напад на Гандзюк.
Надалі, за даними слідства, Левін залучив до злочину іншого фігуранта справи — Сергія Торбіна, а той знайшов виконавців. Домовленість про напад відбувалася у дворі офісу ще одного фігуранта — Ігоря Павловського, який, як стверджує слідство, знав про підготовку злочину.
Правоохоронці вважають, що Левін дав Торбіну 5 тисяч доларів на реалізацію нападу на Гандзюк. Коли вже затримали виконавців, Торбін просив і отримав від Левіна ще 2 тисячі доларів для переховування.

Нагадаємо, 31 липня 2018-го херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні.
Вирок у справі вже отримало п’ятеро осіб, які зізналися у скоєному та пішли на угоду зі слідством. Ще один обвинувачений Ігор Павловський, якому інкримінують приховування злочину, також пішов на угоду зі слідством, але порушив її умови. Павловського знову затримали та взяли під варту за іншою підозрою — створення злочинної організації на Херсонщині.
- Поділитися: