Після акції під Офісом президента проти завершення досудового слідства у справі Катерини Гандзюк активісти прийшли під помешкання генпрокурорки Ірини Венедіктової та вимагають її відставки.

Про це повідомляє журналістка hrоmadske з місця події.

Люди скандують «Венедіктова виходь». Також на хіднику під будинком вони написали «Тут живе подруга вбивць Гандзюк».

Напис «Тут живе подруга вбивць Гандзюк» біля будинку генпрокурорки Ірини Венедіктової, який зробили активісти, вимагаючи її відставки, 27 квітня 2020 рік
Фото:

Богдан Кутєпов/hromadske

Організаторка ініціативи «Хто замовив Катю Ганзюк?» Марина Хромих розповіла hromadske, що активісти не задоволені сьогоднішньою зустріччю з представниками прокуратури, які займаються справою.

«Ми переконалися, що Олексій Симоненко (заступник генпрокурорки — ред.) абсолютно не розбирається у справі, що ніхто з представників ГПУ не збирається шукати замовників вбивства», — сказала Хромих.

Вона додала, що буквально за кілька хвилин до початку акції активісти вирішили вимагати відставки генпрокурорки Венедіктової, оскільки «вона відповідальна за злив справи вбивства Каті».

Перед цим під Офісом президента активісти ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?» влаштували акцію протесту, вимагаючи пояснень від Володимира Зеленського та звільнення генпрокурорки Ірини Венедіктової через завершення досудового слідства у справі Катерини Гандзюк.

На думку учасників акції, завершення досудового слідства є передчасним, адже прокуратура та СБУ мають ще 3 місяці. На думку активістів, це свідчить про «злиття справи» новою генеральною прокуроркою Іриною Венедиктовою та грає на користь стороні захисту, оскільки останні зможуть заявляти про недостатню кількість доказів.

Водночас заступник генпрокурорки Олексій Симоненко запевнив, що нові докази у справі відсутні, відтак справу передали до суду. Водночас тих, що вже здобули, на його думку, достатньо. Також Симоненко каже, що прокуратура розрахувала час так, щоб захист підозрюваних встиг ознайомитися з матеріалами справи, яких є понад 50 томів.

27 квітня в Офісі генерального прокурора України заявили про завершення досудового слідства у провадженні щодо підозрюваних організатора та замовника нападу на радницю міського голови Херсона Катерини Гандзюк — Олексія Левіна (Москаленка) та Владислава Мангера.

Батько Катерини Гандзюк Віктор Гандзюк у коментарі hromadske зазначив, що поки не готовий озвучити детальну позицію щодо завершення розслідування, однак, на його думку, передача справи до суду є передчасною.

А от адвокати Мангера задоволені передачею справи до суду в такому вигляді.

«Нам відкриті для ознайомлення всі 50 томів справи. Ніяких доказів провини Мангера так і не з'явилося. Ну що ж, скоро чекайте цікавих нових публікацій з матеріалами справи», — написав захисник Мангера Дмитро Ільченко.

Нагадаємо, 31 липня 2018-го херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні

Вирок у справі вже отримало п’ятеро осіб, які зізналися у скоєному та пішли на угоду зі слідством. Ще один обвинувачений Ігор Павловський, якому інкримінують приховування злочину також пішов на угоду зі слідством, але порушив її умови. Павловського знову затримали та взяли під варту за іншою підозрою — створення злочинної організації на Херсонщині.

Поділитись: