Справа Гандзюк: суд залишив під вартою підозрюваного Мангера

Апеляційний суд залишив під вартою підозрюваного замовника нападу на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк — голову Херсонської облдержадміністрації Владислава Мангера.
Про це повідомляє кореспондентка hromadske із зали суду.
Скаргу на тримання під вартою подали адвокати підозрюваного, наголошуючи на тому, що підозра є необґрунтованою, а справа сфальсифікованою.
На думку захисту, погрози до одного зі свідків Пилипенка, якщо і були, то за історію з пограбування фури із контрабандою цигарок у 2014 році. Але не через Мангера.
Також сторона захисту наголосила на тому, що нещодавно Пилипенка було звільнено на підставі угоди зі слідством. Його засудили до 5 років умовно з відтермінуванням у 3 роки.
Також адвокати надали звернення від 40 депутатів обласної ради, та від Федерації боксу з проханням не ув'язнювати Мангера.
Сторона захисту зазначила, що вина Мангера не доведена нічим окрім слів про «Миколайовича» про якого нібито згадував Левін під час розмови з Торбіним зі слів останнього, а також у першочергових показах Ігор Павловський. Однак згодом Павловський про них забув.
Сторона захисту також наголосила на тому, що на Павловського тиснуть в ІТТ СБУ і він подавав понад 10 заяв щодо цього.

Сам Владислав Мангер просив звільнити його з-під варти та наголошував на причетності до вбивства Катерини Гандзюк СБУ, зокрема генерала Данила Доценка, який відмовився від проходження поліграфу у справі Гандзюк. Мангер наголосив, що всі доводи слідства ґрунтуються на свідченнях «злочинців, які готові на все, щоб не сидіти».
Прокурор Андрій Синюк просив залишити Мангера під вартою, наголошуючи на тому, що існувала реальна загроза життю та здоров'ю свідків і тому вони звернулися до суду з проханням змінити підозрюваному запобіжний захід. За словами прокурора, погрози свідкам та їхнім родичам надходили через телефонні дзвінки, записки, словесно. Самі свідки вважають, що за цими погрозами стоїть Владислав Мангер.
Нагадаємо, 11 червня прокуратура відновила досудове слідство у справі Олексія Левіна (Москаленка) та Владислава Мангера. 19 червня останнього взяли під варту і за кілька днів прокуратура оголосила про завершення слідства.
Раніше слідство встановило, що влітку 2018 року Олексій Левін отримав замовлення від голови Херсонської облради Владислава Мангера на організацію нападу на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк, яка нібито заважала Мангеру впроваджувати схеми щодо незаконної вирубки лісу, а також підривала його авторитет в області. Скільки коштів за організацію злочину він отримав — наразі не вказано. Але, за попередньою інформацією, у підозрі Мангеру йшлося про надання замовником 5,6 тисячі доларів за напад на Гандзюк. Надалі, за даними слідства, Левін залучив до злочину іншого фігуранта справи — Сергія Торбіна, а той знайшов виконавців. Домовленість про напад відбувалася у дворі офісу ще одного фігуранта — Ігоря Павловського, який, як стверджує слідство, знав про підготовку злочину.
Правоохоронці вважають, що Левін дав Торбіну 5 тисяч доларів на реалізацію нападу на Гандзюк. Коли вже затримали виконавців, Торбін просив і отримав від Левіна ще 2 тисячі доларів для переховування.
Обидва підозрюваних не визнають своєї провини. Владислав Мангер звинувачує у вбивстві Катерини Гандзюк генерала СБУ Данила Доценка.

Нагадаємо, 31 липня 2018-го херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні.
Вирок у справі вже отримали п’ятеро осіб, які зізналися у скоєному та пішли на угоду зі слідством. Ще один обвинувачений Ігор Павловський, якому інкримінують приховування злочину, також пішов на угоду зі слідством, але порушив її умови. Павловського знову затримали та взяли під варту за іншою підозрою — створення злочинної організації на Херсонщині.
- Поділитися: