Життя

Справа Гандзюк: заступника очільника Херсонщини тимчасово відсторонили від посади

Євген Рищук
Життя/Справа Гандзюк: заступника очільника Херсонщини тимчасово відсторонили від посади
Зберегти
Вигляд
Заступника голови Херсонської обласної держадміністрації Євгена Рищука тимчасово відсторонити від виконання обов'язків на час розслідування вбивства радниці міськголови Херсона Катерини Гандзюк.

«Зважаючи на ситуацію навколо мого прізвища у справі нападу на Гандзюк та моє бажання зробити все, щоб допомогти слідству та припинити політичні спекуляції навколо мене, я ще в п`ятницю (8 лютого — ред.), після сесії обласної ради, подав заяву голові Херсонської ОДА по тимчасове відсторонення мене від виконання службових обов`язків», — зазначив Рищук. 

Глава Херсонщини Андрій Гордєєв 11 лютого погодив цю заяву.

За словами Рищука, 8 лютого він домовився зі слідчим Служби безпеки України у Києві про зустріч і «запропонував надати інформацію стосовно себе із застосуванням поліграфа».

«Уже сьогодні я в Києві й маю надію, що я зможу хоч таким чином допомогти слідству в цій досить заполітизованій справі», — додав він.

Також 11 лютого голові облради Херсонщини Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства Гандзюк.

28 січня Батько Катерини Гандзюк виступив на засіданні Тимчасової слідчої комісії щодо її вбивства. згадав Гордєєва як людину, яка тісно співпрацює з організатором вбивства своєї доньки.Він заявив, що ймовірний організатор вбивства Каті співпрацює з головою Херсонської обласної ради, партійцем партії «Батьківщина» Владиславом Мангером та тісно співпрацює з головою Херсонської обласної державної адміністрації, партійцем «Блоку Петра Порошенка Андієм Гордєєвим, а також заступником Гордєєва Євгеном Грищуком.

Раніше Луценко заявив, що вже знає прізвище замовника вбивства Гандзюк.

4 грудня стало відомо, що у справі вбивства Гандзюк оголосили ще одну підозру. Сьомим підозрюваним є громадянин на прізвище Левін За версією слідства, саме Левін був ключовою фігурою в організації нападу на Гандзюк. За словами генпрокурора, Левін виїхав з України в день, коли поліція затримала перших підозрюваних у справі.

Нагадаємо, 31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. 4 листопада Катерина Гандзюк померла у лікарні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто замовив Катю Гандзюк?

Поліція затримала п'ятьох підозрюваних у нападі на Гандзюк. Четверо з них зізналися у скоєнні злочину. Поліція перекваліфікувала справу Гандзюк на закінчене умисне вбивство.

Катерина Гандзюк про нападників на неї: Не сумніваюсь, що усі затримані — причетні

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.

Пов`язані новини