УКРАЇНА

Справа Крисіна: адвокати знову не з'явились до суду, засідання перенесли

23 травня, 2018 23:09
УКРАЇНА/Справа Крисіна: адвокати знову не з'явились до суду, засідання перенесли
Зберегти
Вигляд
lead
Засідання у справі про викрадення та катування майданівців у січні-лютому 2014 року перенесли через чергову неявку адвокатів одного з обвинувачених Юрія Крисіна.

Засідання у справі про викрадення та катування майданівців у січні-лютому 2014 року перенесли через чергову неявку адвокатів одного з обвинувачених Юрія Крисіна.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Євген Солодко, Ігор Василенко, Тетяна Гнатюк знову не з'явились до суду, цього разу без жодних попереджень. Суддя Любов Леонтюк наголосила, що такі дії захисників суд розцінює, як «саботаж судового процесу».

Прокуратура та представник потерпілих клопотали про залучення до справи на постійній основі державного адвоката для обвинуваченого Юрія Крисіна, дане клопотання суд задовольнив.

Також судом буде направлено звернення до кваліфікаційно-дисйциплінарної комісії адвокатури, задля відповідного реагування на дії захисників, котрі попри інформування судом про засідання не з'явились.

Прокурор Юлія Малашич у коментарі Громадському зазначила, що такі дії адвокатів є затягування судового процесу, адже термін тримання під вартою Крисіна спливає 29 травня.

Суд організував відеозв'язок з обвинуваченим Крисіним Фото: Вікторія Рощина/Громадське

Водночас, Крисін відмовився виходити із камери Лук'янівського СІЗО та їхати до суду. І попри те, що клопотання про проведення засідання в режимі відеоконференції не було розглянуто, суд пішов на поступки, організувавши відеозв'язок.

Але його також зобов'язали прибути на наступне засідання 24 травня обов'язково. Тоді буде призначений державний адвокат на постійній основі.

Адвокат Крисіна Євген Солодко у коментарі Громадському зазначив, що не знав про засідання, Тетяна Гнатюк сказала, що хворіє і надсилала письмове попередження до суду, втім їй не відомо, чому його не отримали.

Раніше адвокати Юрія Крисіна не з'явились до суду у квітні, засідання тоді також перенесли.

29 березня Дарницький райсуд Києва заарештував Юрія Крисіна на 2 місяці.

Обвинувачуваними у даній справі проходять двоє осіб — Юрій Крисін та Сергій Чемес. Юрію Крисіну інкримінують 4 злочини передбачені статтями 27 (підбурювання та пособництво у вчиненні злочину), 146 (незаконне позбавлення волі, викрадення людини вчинене з корисливих мотивів, щодо двох чи більше осіб або за попередньою змовою групою осіб, або способом небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, або таке, що супроводжувалося заподіянням йому фізичних страждань, або із застосуванням зброї), 127 (катування з метою примусити потерпілого чи іншу особу вчинити дії, що суперечать їх волі, вчинене повторно або за попередньою змовою  групою осіб, або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості), 296 (хуліганство вчинене групою осіб), 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів, демонстрацій).

Крисін є фігурантом справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія, яке сталось у період Євромайдану, в ніч на 19 лютого 2014 року поруч із Софійською площею в Києві. Сам Крисін визнає свою провину в побитті Веремія. Відео, як журналіста б’ють битою, доступне в інтернеті.

За цей час він став фігурантом інших справ, зокрема, справи про напад на автозаправну станцію «Народна АЗС» у Києві в районі аеропорту «Жуляни» 5 травня 2016 року.

15 березня Крисін не з'явився на суд через «можливу загрозу своєму життю», суд задовольнив клопотання адвокатів щодо взяття Крисіна під охорону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Шкаф»: Як фігурант справи «тітушок» уникнув СІЗО​

Пов`язані новини