Суддям Окружного суду Гааги, які 9 березня розпочнуть слухання у справі про збиття малазійського Boeing рейсу MH17 на Донбасі, наразі не відома кількість свідків.

Про це заявила відповідальна за роботу зі ЗМІ під час процесу по МН17 суддя Йоланда Вейннобел, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Ми почуємо про це тільки при розгляді справи по суті в суді. Нам відомо, що існує кілька анонімних свідків. Але скільки їх — нам теж не відомо», — повідомила суддя.

Вона також пояснила, що якщо свідки побажали залишитись анонімними, вони даватимуть свідчення слідчому судді, відповідальному за досудове розслідування. Саме цей суддя встановлюватиме підстави та прийматиме рішення, чи свідок матиме анонімний статус.

«Також цей суддя зробить конкретні кроки, які будуть застосовані до цього свідка, наприклад, може бути прийнято рішення, що ні прокуратура, ні захист не зможуть бути присутніми під час опитування такого свідка. Судді теж не буде відомо, ким він є», — розповіла суддя.

Зазначимо, що засідання суду буде відкритим, трансляція буде на офіційному сайті суду.

Нагадаємо, у червні 2019 року Міжнародна слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних у катастрофі рейсу МН17. Це троє росіян та громадянин України:

  • Ігор Гіркін-Стрєлков, тодішній «міністр оборони "ДНР"»;
  • Сергій «Хмурий» Дубінський, підлеглий Стрєлкова, генерал-майор російської армії, який очолював так звану військову розвідку бойовиків;
  • Олег Пулатов (позивні «Гюрза» та «Халіф»), підлеглий Дубінського, керував 2-им відділом «ГРУ ДНР».
  • Громадянин України Леонід Харченко (позивний «Крот»), який керував одним із підрозділів «ГРУ ДНР» та разом із Пулатовим супроводжував «Бук» до Сніжного.

Їх усіх оголосили у міжнародний розшук. Судовий процес над ними має розпочатися 9 березня 2020 року в Нідерландах.

Також у червні 2019-го українські спецслужби вивезли з непідконтрольної частини Донеччини зенітника «ДНР» Володимира Цемаха, який на одному з відео каже, що «ховав Бук». Однак у вересні влада України передала його Росії у межах обміну полонених. Також у вересні слідство змінило статус Цемаха зі свідка на підозрюваного.

Нідерланди офіційно надсилали Росії запити щодо екстрадиції Цемаха, але Москва відмовила у цьому, й Цемах повернувся на непідконтрольну частину Донеччини.

Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

Офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка розташована у Курській області.

Влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.

Поділитись: