Судді окружного суду Гааги на процесі у справі катастрофи пасажирського «Боїнга» на Донбасі задовольнили запити захисту одного з чотирьох обвинувачених — громадянина Росії Олега Пулатова. Зокрема, захисту Пулатова та його експерту надали доступ до уламків літака , щоб ті могли оцінити пошкодження.

Про це повідомляють російські та іноземні ЗМІ, зокрема «Новая газета» та Deutsche Welle.

Пишуть, що напередодні, 3 липня, суд ухвалив прохання адвокатів одного з обвинувачених, росіянина Олега Пулатова, про те, щоб слідчі судді отримали свідчення більшої кількості свідків для вивчення інших можливих сценаріїв події.

До них відноситься теорія про те, що цивільний літак був збитий помилково або що він використовувався як щит для військового літака.

Уламки літака зберігаються на військовій базі в Нідерландах. Сторона захисту хоче перевірити, чи відповідають дійсності твердження, що на них видно сліди застосування різних типів зброї.

Після огляду місця події обраний адвокатами Пулатова експерт складе доповідь, яку згодом вивчать нідерландські фахівці з військової авіації, а також співробітники прокуратури.

Водночас суд відхилив вимоги перекласти всі документи справи на російську мову, прохання про допит низки свідків, а також щодо розгляду альтернативних версій події.

Судді також закликали прокурорів знову запросити доступ до супутникових знімків США, на яких, як повідомляється, відображений пуск ракети в момент аварії пасажирського лайнера. Зараз вони є в справі у вигляді текстового меморандуму-опису, складеного слідчим, якому американці показали секретний оригінал.

Нагадаємо, 27 червня 2020-го у Нідерландах під час судового процесу щодо збитого над Донбасом у 2014 році літака рейсу MH17 прокурори представили записи, які свідчать про причетність підозрюваних до цієї справи.

Зазначимо, підсудними у справі є троє росіян та один українець, яких Міжнародна слідча група вважає причетними до завезення з РФ в Україну «Бука», яким збили літак, а також до його вивезення назад у Росію:

  • Громадянин РФ Ігор Гіркін-Стрєлков, тодішній «міністр оборони «ДНР»;
  • Громадянин РФ Сергій «Хмурий» Дубінський, підлеглий Стрєлкова, генерал-майор російської армії, який очолював так звану військову розвідку бойовиків;
  • Громадянин РФ Олег Пулатов (позивні «Гюрза» та «Халіф»), підлеглий Дубінського, керував 2-им відділом «ГРУ ДНР».
  • Громадянин України Леонід Харченко (позивний «Крот»), який керував одним із підрозділів «ГРУ ДНР» та разом із Пулатовим супроводжував «Бук» до Сніжного.

Їх усіх оголосили у міжнародний розшук. На засідання суду вони не з'являються.

У суді в Нідерландах з 8 червня до 3 липня тривала друга частина засідань у справі щодо збиття літака Boeing рейсу МН17 у 2014 році над Донбасом. Попереднє слухання було 23 березня.

Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

Офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка розташована у Курській області.

Влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.

Поділитись: