Справа звільненого глави Держфіскальної служби Романа Насірова розглядатиметься в суді роками через затягування слухань адвокатами.

Справа звільненого глави Держфіскальної служби Романа Насірова розглядатиметься в суді роками через затягування слухань адвокатами.

Про це повідомив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

«Як показує перше судове засідання, сторона захисту робить все, щоб затягнути цей розгляд… Розгляд цієї справи є черговим доказом того, що в Україні необхідно створювати антикорупційний суд», — сказав Ситник.

Він зауважив, що засідання у справі екс-глави ДФС призначаються раз на місяць, «а елементарні підрахунки показують, що ця справа буде слухатися роками, що не додає довіри до антикорупційних органів».

Тим часом сам Насіров заявив, що нібито зацікавленій у якнайшвидшому розгляді справи.

«Ще раз заявляю: я в першу чергу зацікавлений у тому, щоб суд якомога швидше поставив крапку у цій вигаданій справі. Зі свого боку я і мої захисники будемо звертатись до суду із клопотанням розглядати справу якнайшвидше у розумні терміни.», —  написав він у Facebook. 

Громадські ж організації заявили, що на зачитування всього обвинувального акту Насірова знадобиться понад два роки.

19 січня суд продовжив Роману Насірову ще на два місяці запобіжний захід у вигляді 100 мільйонів гривень.

На засіданні 19 січня за клопотанням захисту Насірова прокурори продовжили зачитувати повністю обвинувальний акт. Загалом документ налічує 774 сторінки, але прокурори встигли прочитати лише 54 сторінок.

Зазвичай обвинувачений і його адвокати самостійно ознайомлюються з обвинувальним актом, але Насіров звернувся із клопотанням, щоб цей документ зачитали в суді в повному обсязі. Попри це, Насіров дорікнув прокурорам, що вони «надто повільно» зачитують обвинувальний акт.

Прокурори ж зазначили, що «це є очевидним затягуванням судового процесу».

Романа Насірова відсторонили від посади керівника ДФС на початку березня, одразу після того, як детективи НАБУ затримали його і обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою у 100 млн гривень.

10 листопада відстороненому главі ДФС Насірову вручили обвинувальний акт. На думку слідства, Насіров дав дозвіл на  розстрочення податкових боргів підприємствам народного депутата Олександра Онищенка. Тим самим завдав збитків бюджету на 2 мільярди гривень, уважають у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Детальніше про справу Насірова читайте у публікації Громадського: Хто такий Роман Насіров і в чому його підозрюють?

31 січня Кабінет міністрів звільнив Насірова, якому інкримінують зловживання владою і службовим становищем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Піти по-англійськи: Чому обвинуваченого Романа Насірова звільнили з ДФС

Поділитись: