Святошинський суд 29 серпня переніс засідання у справі про розстріли на вулиці Інститутській в Києві 20 лютого 2014 року через те, що на засіданні не було сторони обвинувачення. Не з'явилися прокурори Ігор Земсков, Яніс Сімонов та Олексій Донський.

Про це на початку засідання повідомив суддя Сергій Дячук.

На адресу суду надійшло клопотання про перенесення судового засідання у зв’язку із тим, що прокурор Земсков буде в цей час на іншому судовому засіданні — в Апеляційному суді по справі колишнього снайпера спецпідрозділу «Омега» Дмитра Хміля.

«Щодо інших прокурорів, які постійно забезпечували підтримання публічного обвинувачення у цій справі, повідомляю, що по відношенню до Донського Олексія та Сімонова Яніса, керівництвом Департаменту організації процесуального керівництва досудовими розслідуваннями не здійснюється табелювання», — йдеться у клопотанні прокурора Ігоря Земскова, яке суддя Дячук зачитав у залі засідань.

Табелювання — процес обліку робочого часу. Якщо прокурора не табелюють — тоді його процесуальний статус у судовому засіданні невизначений.

Адвокати ексберкутівців заявили, що мають намір з’ясувати, у якому ж статусі Донський і Сімонов були на попередніх засіданнях. 

«Статус Донського і Сімонова — незрозумілий і не встановлений, як вони і самі про це кажуть. Натомість, я звертаю увагу, що було декілька судових засідань, коли прокурор Земсков був відсутній, а були присутні лише або Сімонов, або Донський. У зв’язку із цим виникає логічне запитання щодо законності та правомірності досліджених доказів і проведених судових засідань за участю лише прокурора Сімонова, або прокурора Донського», — прокоментував у суді адвокат ексберкутівців Олександр Горошинський.

Він також наголосив, що інформацію про те, що прокурор Сімонов перебуває поза штатом, адвокати захисту чули й раніше.

Водночас, керівник групи прокурорів Олексій Донський сказав Громадському, що сьогоднішнє засідання зірвали через заступника генерального прокурора Сергія Кізя. 

«Заступник Генпрокурора Кізь, який, керуючись власними мотивами та інтересами, ставить під загрозу подальшу долю кримінальних справ. Департамент, який курує Сергій Кізь, мав зробити табель. Нетабелювання робочого часу підриває наш процесуальний статус, бо державне обвинувачення — це професійна, а не громадська діяльність. Керівництво ГПУ не подає вчасно документи і ставить під сумнів наш службовий і процесуальний статус. За весь час судового процесу у справі “Беркуту”, за більше, ніж чотири роки, жодне засідання не було зірване через прокурорів», — сказав у коментарі Громадському прокурор Донський.

Громадське звернулось за коментарем до Кізя.

Поділитись: