Підозрювана у справі про вбивство Павла Шеремета Яна Дугарь (праворуч) та її адвокат Денис Ломанов біля Печерського суду, Київ, 25 травня 2020 року
Фото:

Вікторія Рощина/hromadske

Печерський суд Києва змінив запобіжний захід підозрюваній у справі Шеремета Яні Дугарь з домашнього арешту на заставу у 168 тисяч гривень.

Про це hromadske повідомив адвокат підозрюваної Микола Ореховський.

Попри пом'якшення запобіжного заходу, суд не задовольнив вимогу захисту, який просив повністю скасувати запобіжний захід.

«В неї таких грошей немає. Якщо люди зможуть зібрати — будуть вносити», — зазначив адвокат.

Ореховський додав, що захист буде подавали апеляцію.

Раніше Офіс генерального прокурора продовжив строки досудового слідства у справі Шеремета до червня 2020 року. Однак 22 травня стало відомо про завершення досудового розслідування. Слідчий Василь Берко повідомив hromadske, що справа щодо Антоненко, Дугарь та Кузьменко виділена в окрему, а пошуки організатора та замовника продовжуються. Водночас, як з’ясувало hromadske, слідство шукає особу, яка виготовила вибуховий пристрій. Про це йдеться в нашому матеріалі.

За версією слідства, 15 та 18 липня 2016 року Дугарь «проводила розвідку» біля будинку Шеремета та фотографувала на мобільний телефон камери спостереження довкола майбутнього місця злочину.

Водночас, експертиза почерку встановила, що запис від 18 липня 2016 року у медичному журналі Покровського госпіталю, де відмічається персонал, зроблений підозрюваною у вбивстві Павла Шеремета Яною Дугарь значно пізніше того дня — аж у листопаді.

Яна Дугарь та її адвокати запевняють що у липні 2016 року підозрювана перебувала у військовому госпіталі в Покровську, а залишити його було нереально. Про це повідомили і п'ятеро свідків, яких допитували в суді. Також адвокати додали, що не бачили експертизу почерку.

Водночас прокурори наголошували на тому, що під час їхніх допитів осіб у госпіталі, більшість не могли чітко згадати, чи була Яна у той час на роботі.

Сама Яна Дугарь прокоментувала hromadske завершення досудового розслідування у справі, зазначивши, що в «матеріалах немає нічого, окрім підробленої експертизи ходи».

читайте детальніше про те, що Яна Дугарь розповіла про завершення досудового розслідування

Слідство наголошує, що Яна тісно спілкувалася з ексвійськовими Інною та Владиславом Грищенками. Їх підозрюють у замаху на вбивство бізнесмена з Івано-Франківщини. Після того, як подружжя затримали у листопаді 2019-го, Дугарь була у них вдома — слідкувала за квартирою.

Подружжя Грищенків фігурує у справі Шеремета як особи, які володіють інформацією. За даними слідства, авто Шеремета підірвали вибухівкою з гексогеном на основі міни МОН-50. Міною на основі гексогену намагалися підірвати й бізнесмена з Івано-Франківщини.

Слідство встановило, що протягом вересня-грудня 2019 року Яна Дугарь 22 рази самовільно залишала військову частину 1126, а 28 листопада перебувала у Львові. Втім на офіційний запит у військовій частині повідомили, що Дугарь була на місці. Слідство не виключає, що вона могла робити це й у 2016-му.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

Поділитись: