Правозахисна організація «Репортери без кордонів» висловила стурбованість через невідповідність у доказах у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета.

Про це йдеться в заяві організації.

«Репортери без кордонів стурбовані невідповідностями в доказах, на основі яких українські посадовці заявляють про розкриття вбивства редактора новинного сайту Павла Шеремета у 2016 році, і закликають їх продовжувати розслідування і бути більш відкритими, ніж вони є», — зазначили в організації.

Правозахисники наголосили, що Офіс генпрокурора не розкриває всіх доказів у справі, на основі яких підозрює у вбивстві військового й музиканта Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугарь та лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко.

«Необхідність дізнатися правду про вбивство Павла Шеремета є нагальною, тим більше, що в Україні сталося вбивство іншого журналіста у 2019 році», — підкреслили «Репортери без кордонів».

Зазначимо, що 20 червня 2019 року у Черкасах помер журналіст Вадим Комаров: він був у комі понад 46 днів після того, як 4 травня в центрі Черкас його побили невідомі. Тоді журналіста госпіталізували у тяжкому стані, пізніше він впав у кому, з якої не вийшов. Поліція перекваліфікувала справу про напад на журналіста на «умисне вбивство».

Крім того, у 2019 році у рейтингу свободи преси «Репортерів без кордонів» Україна посіла 102 місце зі 180.

Нагадаємо:

  • 12 грудня глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета.
  • Згодом поліція дала брифінг, правоохоронці назвали п'ятьох підозрюваних у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугарь, дитячий хірург в Охматдиті Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко та подружжя ветеранів війни на Донбасі Інни та Владислава Грищенків, відомих за прізвиськами «Пума» і «Буча».
  • Офіційно про підозри повідомили тільки першим трьом. 13 грудня суд обрав їм запобіжні заходи: Дугарь відправили під цілодобовий арешт, а Кузьменко й Антоненка — під варту. Грищенкам не оголосили офіційних підозр у справі Шеремета, оскільки наразі вони фігурують лише як особи, які можуть володіти певною інформацією.
  • Слідство вважає, що організатором убивства Шеремета був Антоненко. Начебто захопившись радикальними націоналістичними настроями, він вирішив створити організоване збройне угруповання, щоб вчинити вбивство Павла Шеремета. Антоненко долучив до групи Юлію Кузьменко та Яну Дугарь. Остання, за версією слідства, «проводила розвідку» біля будинку Шеремета та фотографувала на мобільний телефон камери спостереження довкола майбутнього місця злочину. Кузьменко ж, за версію слідства, безпосередньо закладала вибухівку під автівку.
Поділитись: