Експертиза встановила, що запис від 18 липня 2016 року у медичному журналі Покровського госпіталю, де відмічається персонал, зроблений підозрюваною у вбивстві Павла Шеремета Яною Дугарь значно пізніше того дня — аж у листопаді.

Про це у коментарі hromadske повідомив прокурор у справі Сергій Зузак.

 «Експертиза встановила, що запис зробили не 18 липня, а після листопада 2016 року», — зазначив прокурор. За версією слідства, саме 15 та 18 липня 2016 року Дугарь «проводила розвідку» біля будинку Шеремета та фотографувала на мобільний телефон камери спостереження довкола майбутнього місця злочину. 

Водночас, адвокат підозрюваної Віталій Коломієць у коментарі hromadske зазначив, що захист не встиг оглянути оригінали журналів, але переконаний, що експертиза не могла встановити б точну дату.

«На жаль ми не встигли оглянути оригінали журналів в архіві, бо їх вилучила поліція. Всього по номенклатурі могло вестися 19 журналів. Тож про який йдеться не зрозуміло. Для нас ключовий журнал — це журнал обліку хворих. З боку слідчих було б дуже тупо псувати докази якимись явно свіжими записами. Адже експертиза може встановити лише явно свіжі записи, і то не завжди. Експертиза по документах, яким декілька років не може встановити точний час внесення записів, крім випадків коли це дійсно "свіжий запис"», — сказав Коломієць.

Яна Дугарь та її адвокати запевняють що у липні 2016 року підозрювана перебувала у військовому госпіталі в Покровську, а залишити його було нереально.

Також раніше у суді від сторони захисту свідчили п’ятеро свідків, які підтвердили, що Яна була у липні 2016 в госпіталі й вони її там пам’ятають. Натомість у прокуратурі провели свої допити й зазначили, що серед близько 100 осіб більшість або не пам’ятає Яну, або не пам’ятає точну дату коли бачили її у госпіталі.

Нагадаємо, раніше слідство встановило, що протягом вересня-грудня 2019 року Яна Дугарь 22 рази самовільно залишала військову частину 1126, а 28 листопада перебувала у Львові. Втім на офіційний запит у військовій частині повідомили, що Дугарь була на місці. Слідство не виключає, що вона могла робити це й у 2016-му. За даними слідства, Яна тісно спілкувалася з ексвійськовими Інною та Владиславом Грищенками. Їх підозрюють у замаху на вбивство бізнесмена з Івано-Франківщини. Після того, як подружжя затримали у листопаді 2019-го, Дугарь була у них вдома — слідкувала за квартирою. А Петро Киян — чоловік Юлії Кузьменко, перегнав з Івано-Франківської області автомобіль подружжя та віддав ключі саме Яні. даними слідства, авто Шеремета підірвали вибухівкою з гексогеном на основі міни МОН-50. Міною на основі гексогену намагалися підірвати й бізнесмена з Івано-Франківщини. Сама Яна Дугарь заперечує свою причетність до злочину. Водночас, у прокуратурі зазначили, що всі троє підозрюваних у справі — Андрій Антоненко, Юлія Кузьменко та Яна Дугарь — наразі відмовилися від проходження поліграфу.

2 квітня суд продовжив нічний домашній арешт Яні Дугарь до 31 травня, апеляційний суд залишив дане рішення в силі. 

Раніше Офіс генерального прокурора продовжив строки досудового слідства у справі Шеремета до червня 2020 року.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

Поділитись: