Присяжні у справі про вбивство Павла Шеремета. Вересень 2020 року
Фото:

Вікторія Рощина\hromadske

Шевченківський суд обрав п'ятьох присяжних у справі вбивства журналіста Павла Шеремета. На наступному засіданні 28 вересня зачитають обвинувальний акт.

Про це передає кореспондентка hromadske.

Відповідно присяжними у справі обрали Юрія Федоренка, Григорія Фірсова, Олену Яковенко, Наталю Глобу, Юрія Михайленка. Обирали присяжних з семи людей. Одна з присяжних сама написала заяву про відвід нібито через те, що тут присутній її чоловік, ще одну відвів адвокат потерпілих та прокурор, оскільки вона висловила свою позицію в суді «Я вважаю, що медики не можуть вбивати». 

Ще одну присяжну просили відвести адвокати, оскільки в неї проживають родичі на окупованій території, що, на їхню думку, може зашкодити обвинуваченим, які є волонтерами та ветеранами. Суд в цьому відмовив, наголосивши, що місце народження не має відношення до роботи присяжних.

Серед п'яти обраних присяжних: бізнесмени, арбітражний керуючий, колишня працівниця банку, домогосподарка з економічною освітою, інженер-механік. Усі вони заявили, що не мають сформованої думки щодо справи та зацікавлені в об'єктивності судового процесу. Також на цьому наголосив і адвокат потерпілих Віталій Кравченко, який зазначив, що наразі вони не мають чіткої позиції, а будуть ретельно досліджувати всі докази. За його словами, мама Павла Шеремета та донька, ймовірно, таки приїдуть на засідання.

Що відомо у справі про вбивство Шеремета?

Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки, попри численні експертизи, допити понад 1000 людей, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

10 жовтня 2019-го, президент Володимир Зеленський заявив, що керівництво МВС змінять, якщо не буде результатів у справі щодо вбивства Шеремета. І незадовго після того у справі з'явилися зрушення.

12 грудня 2019-го глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета. Відтоді на лаві підсудних троє підозрюваних — військовий Сил спеціальних операцій ЗСУ, музикант Андрій Антоненко, відомий як Riffmaster; лікарка Охматдиту, волонтерка і дитячий хірург Юлія Кузьменко на псевдо «Лиса» та військовий медик Яна Дугарь.  

Слідство довгий час наполягало, що Андрій Антоненко, «захопившись ультранаціоналістичними ідеями» і «культивуючи велич арійської раси», організував убивство Павла Шеремета й залучив до злочину Юлію Кузьменко, Яну Дугарь та інших невстановлених осіб, які мали навички роботи зі зброєю та вибуховими пристроями. За даними слідства, Юлія Кузьменко закладала вибухівку під авто, Антоненко був тим, хто супроводжував її, а Яна Дугарь напередодні проводила розвідку.

Але 21 травня 2020-го стало відомо, що підозрюваним змінили підозри. З них зникли згадки про «ультранаціоналістичні ідеї» і «велич арійської раси», а організаторами слідство тепер називає невстановлених осіб. Антоненка ж тепер називають виконавцем злочину, як і Кузьменко, а Дугарь — пособницею.

Поділитись: