У Національній поліції заявили, що Служба безпеки України після загибелі журналіста Павла Шеремета вилучила ключовий запис із камери спостереження навпроти недобудованого будинку на вулиці Івана Франку у Києві, де ймовірно переодягалася і приводила у дію вибуховий пристрій підривниця.

Про це заявив голова Департаменту карного розшуку Нацполіції Вадим Дзюбинський, йдеться у матеріалі телеканалу 1+1.   

«Власник відеозапису повідомив, що цей відеозапис в нього вилучили працівники СБУ. Слідчі звернулися з проханням надати копію аудіозапису, але він повідомив, що слідчі СБУ не вилучали копію, а вилучили весь відеореєстратор і після повернення відеореєстратору, відеозапис вже був відсутній», — зазначив Дзюбинський.

У поліції заявляють, що СБУ 4 роки не відповідає їхні запити з проханням надати записи. Також в поліції повідомили, що зникли записи ще з кількох камер. 

Начальник кримінальної поліції Євген Коваль пояснив, що слідчі вважають, що вибухівку привели в дію з зачиненої на реконструкцію будівлі.

«Ця жінка з’являється зранку, проходить частиною маршруту також, оглядає місцевість, в певному квадраті вона зникає, де ймовірно перевдягається. Тому що ми на окремих частинах відеозапису бачимо напевно цю жінку, але в іншому одязі», — зазначив Коваль.

За версією слідства, вона, спостерігаючи з недобудованого приміщення, дочекалась поки автомобіль Шеремета рушив, і активувала вибухівку.

«Після цього, напевно, знову ж таки перевдягається і ми бачимо її знову на маршрутах, як вона покидає місце скоєння злочину швидкою ходою. Вона крокує в сторону метро Університет. Де після цього ми її загубили і більше не бачимо», — додав Коваль.

hromadske направило запит до Служби безпеки України з проханням пояснити заяви поліції. Раніше у коментарі журналістам у Службі заявляли, що надавали всі записи Нацполіції.

Раніше у коментарі hromadske Антоненко та Кузьменко заперечували свою роботу на СБУ. 

Також і Антоненко, і Кузьменко заперечили знайомство з Олександром Корнієвським «Кулібіним», про якого раніше писало hromadske і який, за даними слідства, міг змайструвати схожий вибуховий пристрій, яким було підірвано Павла Шеремета.

Раніше голова адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов оприлюднив відео із записом розмови нібито підозрюваної Юлії Кузьменко та дружини працівника СБУ Василіси Мазурчук. Співрозмовники були занепокоєні можливим розформування 5-го управління контррозвідки СБУ. Також в оприлюднених Василісою Мазурчук переписці нібито із речником МВС Артемом Шевченком, мова йшла про те, що Юлія та Андрій нібито не знали кого йшли підривати. Про те, що слідство розглядає причетність СБУ до злочину як ключову версію зазначала і головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва також говорила : «Я думаю, що слідство вважає, що до цього вбивства могли бути причетні співробітники Служби безпеки України, в тому числі і департамент, який займався контррозвідкою», — говорила журналістка.

Що відомо у справі про вбивство Шеремета?

Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки, попри численні експертизи, допити понад 1000 людей, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

10 жовтня 2019-го, президент Володимир Зеленський заявив, що керівництво МВС змінять, якщо не буде результатів у справі щодо вбивства Шеремета. І незадовго після того у справі з'явилися зрушення.

12 грудня 2019-го глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета. Відтоді на лаві підсудних троє підозрюваних — військовий Сил спеціальних операцій ЗСУ, музикант Андрій Антоненко, відомий як Riffmaster; лікарка Охматдиту, волонтерка і дитячий хірург Юлія Кузьменко на псевдо «Лиса» та військовий медик Яна Дугарь.  

Слідство довгий час наполягало, що Андрій Антоненко, «захопившись ультранаціоналістичними ідеями» і «культивуючи велич арійської раси», організував убивство Павла Шеремета й залучив до злочину Юлію Кузьменко, Яну Дугарь та інших невстановлених осіб, які мали навички роботи зі зброєю та вибуховими пристроями. За даними слідства, Юлія Кузьменко закладала вибухівку під авто, Антоненко був тим, хто супроводжував її, а Яна Дугарь напередодні проводила розвідку.

Але 21 травня 2020-го стало відомо, що підозрюваним змінили підозри. З них зникли згадки про «ультранаціоналістичні ідеї» і «велич арійської раси», а організаторами слідство тепер називає невстановлених осіб. Антоненка ж тепер називають виконавцем злочину, як і Кузьменко, а Дугарь — пособницею.

Поділитись: