Юлія Кузьменко у залі суду, архів
Фото:

Вікторія Рощина/hromadske

Печерський суд Києва продовжив на два місяці (до 30 травня) тримання під вартою підозрюваній у вбивстві журналіста Павла Шеремета Юлії Кузьменко.

Про це повідомляє журналістка hromadske із приміщення суду. Засідання проходило лише за участі сторін у зв’язку з карантинними заходами. 

Прокурор просив продовжити тримання під вартою підозрюваній ще на два місяці, наголошуючи на ризиках втечі, тиску на свідків, експертів, вчинення інших правопорушень та знищення або спотворення речових доказів. 

Адвокат заперечував у задоволенні клопотання та просив обрати альтернативний запобіжний захід підзахисній. Він наголосив на тому, що підозра необґрунтована, а ризики недоведені, зокрема ризик втечі, адже зараз кордони контролюються посилено. За словами адвоката, Юлія спілкувалася з іншим підозрюваним Андрієм Антоненком лише з питань ДТП та волонтерства.

Сама підозрювана підтримала адвоката, зазначила, що не має відношення до вбивства Павла Шеремета, ніколи не знала його та просила звільнити з під вартою, наголошуючи на тому, що наразі у зв’язку з карантином її допомога потрібна сину та мамі.

«Я дуже хочу продовжити роботу лікарем. Мені байдуже, як це буде забезпечено — електронний браслет, хоч одягніть нашийник на шию, я хочу продовжити роботу», — сказала під час засідання Кузьменко.

Однак суд задовольнив клопотання прокурора та продовжив термін тримання під вартою до 30 травня.

Раніше Офіс генпрокурора продовжив строки досудового розслідування у справі Шеремета.

За даними слідства, 20 липня 2016-го Андрій Антоненко та Юлія Кузьменко, взявши із собою заздалегідь підготовлений вибуховий пристрій, приблизно о 2 годині 34 хвилини прибули на вулицю Івана Франка у Києві. Виявивши там автомобіль Subaru, Кузьменко підійшла до нього та прикріпила вибуховий пристрій до днища з боку водія. Після цього Кузьменко та Антоненко залишили місце злочину.

У цей же день Кузьменко, за даними слідства, взяла рюкзак зі спортивним костюмом й приблизно о 7 годині прибула на вулицю Івана Франка та на території занедбаного будинку переодягнулася у спортивний одяг.

Приблизно о 7:21 вона підійшла до будинку, в якому проживав Шеремет, і спостерігала за автомобілем Subaru. Приблизно о 7:42 Кузьменко, побачивши, що Шеремет вийшов з будинку та сів в авто, повернулася до занедбаного будинку, де спостерігала за рухом автівки.

У цей час Шеремет почав їхати до перехрестя Богдана Хмельницького. Переконавшись, що автомобіль від'їхав на безпечну відстань від неї, Кузьменко, за версією слідства, дистанційно вчинила вибух автомобіля. Після вибуху Кузьменко переодягнулася у попередній одяг та покинула місце злочину.

Поділитись: