Подружжя Соболєвих — В’ячеслав та Інна, на яких минулого року скоїли замах, в результаті якого загинув їхній трирічний син, звернулись до прокуратури із заявою про погрози.

Про це подружжя розповіло в інтерв’ю hromadske. 

За словами Соболєвих погрози надходили від адвоката Михайла Іванюка на позивний «Булат» — колишнього представника полку «Азов», який очолював там внутрішню розвідку, так звану Метеослужбу, також працював поліцейським, або ж, ймовірно, працює і зараз. Його прізвище потерпілі називали серед восьми, яким радили пройти поліграф.

«Писав адвокат Іванюка: «Він готовий на все». А я не розумію, що значить на все. На погане, на хороше? Після того, як вбили мою дитину. А чому він пише саме мені, а не чоловіку? Так я теж готова на все», — розповіла в інтерв’ю Інна Соболєва.

В самій заяві вказано, що адвокат нібито намагався домовитися з потерпілими.

«Андрій Циганков (адвокат Михайла Іванюка — ред.) пропонує погодити можливі дії, які б дозволили Михайлу Іванюку уникнути участі у кримінальному провадженні та унеможливити проведення стосовно нього будь-яких слідчих (розшукових) та негласних слідчих дій», — йдеться у заяві.

За словами Соболєвих, свого часу «Булат» співпрацював з ними і вони товаришували, зокрема, В’ячеслав Соболєв допомагав полку «Азов».

«Коли у нас почалась війна, з першого дня у нас були дуже добрі, дружні відносини. І, напевно, десь рік тому відбулась неприємна, принаймні для мене ситуація. Я завжди йому казав: «Мішо, різні у житті бувають ситуації. Люди, які воюють за свою країну, мають честь та совість, внутрішню порядність. Мішо, завжди будь чесним, перш за все, перед собою. І ніякі мирські блага не мають перекривати те, про що ми кажемо». Дай бог, щоб він завжди так чинив», — сказав В’ячеслав Соболєв. 

Адвокат Михайла Іванюка Андрій Циганков у коментарі hromadske підтвердив факт того, що писав Інні Соболєвій, але за власної ініціативи, без відома клієнта і у зверненні не йшлося про погрози.

«Жодних погроз не було. Я писав для того, щоб прояснити певні моменти щодо проходження поліграфу. Зокрема важливо було узгодити питання, обрати поліграф та ймовірно провести перевірку в рамках кримінальної справи, для цього потерпілі мають подати відповідне клопотання. Ми не проти проходження поліграфу», — сказав адвокат.

Також захисник наголосив на тому, що наразі його підзахисний зайняв непублічну позицію і не готовий спілкуватися із журналістами.  

Раніше у коментарі hromadske Михайло Іванюк розповідав, що не мав жодних конфліктів із В’ячеславом, а навпаки — мав дружні стосунки.

«Ми не конфліктували. У нього був конфлікт з певними особами щодо права власності на об’єкти нерухомості у Маріуполі», — сказав Іванюк та додав, що Соболєв ті об’єкти втратив, а після цього за деякий час право власності на них отримав бізнесмен Микола Будика.    

Наразі потерпілі Cоболєви проводять власне розслідування та просять передати справу до Головного слідчого управління Національної поліції України.

1 грудня в центрі Києва стріляли у автомобіль Range Rover в якому перебував депутат Київської обласної ради В’ячеслав Соболєв зі своїми рідними. Куля влучила у його трирічного сина, він загинув. 

Поліція встановила, що стріляли із вікна квартири та затримала двох підозрюваних виконавців злочину, суд взяв їх під варту. Згодом поліція оголосила про підозру росіянину Юсупу Абуєву, який тривалий час мешкав в Україні, був членом націоналістичної організації «Традиція та порядок», їздив на схід у роту «Ведмеді». Наразі чоловік у розшуку за іншою справою — вимагання грошей та створення ОЗГ.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile