В Італії у суді над колишнім нацгвардійцем Віталієм Марківим виступили ключові свідки. Марківа підозрюють у вбивстві в 2014 році на Донбасі італійського фоторепортера Андреа Роккеллі.

Про це Громадському повідомили активісти української громади в Італії, які були присутні на судовому засіданні.

У залі суду заслухали італійських журналістів, чиї свідчення стали підставою для затримання українця. Зокрема, журналістку-фрілансерку Іларію Морані, яка у травні 2014 анонімно цитувала Віталія у своїй статті для газети Corriere della Sera, помилково називаючи його «капітаном української армії».

Журналісти заявили, що не мають прямих доказів причетності Марківа до загибелі Роккеллі. Єдине, що вказує на Марківа, ― телефонна розмова з ним, зроблена після загибелі Роккеллі і процитована Морані у своїй статті. У ній Марків попереджає їх про небезпеку, застерігає, що не варто наближатися до зони бойових дій, і начебто каже: «Зазвичай ми не стріляємо у напрямку міста і по цивільним, однак коли бачимо рух, заряджаємо важку артилерію. Так сталося з автомобілем двох журналістів і перекладача». Запис цієї розмови не зберігся.

Сам Віталій стверджує, що дізнався про смерть Роккеллі із розмови з журналістами.

Це вже п'яте засідання суду у справі Віталія Марківа. Колишнього нацгвардійця, який має подвійне українсько-італійське громадянство, звинувачують у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі у травні 2014 року. Роккеллі та його перекладач Андрій Міронов загинули під час мінометного обстрілу під горою Карачун неподалік Слов’янська. В інциденті поранення дістав французький фотограф Вільям Рогелон, який також є свідком у справі. У жодного з журналістів не було бронежилетів, позначок «преса» чи акредитації української влади для перебування у зоні АТО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд проти всієї України: головне про справу нацгвардійця Марківа

Віталія Марківа звинувачують у тому, що, перебуваючи на горі Карачун, він передав інформацію про перебування журналістів українській армії. Прокурори вважають загибель Роккеллі та Міронова навмисним убивством. Захист відкидає ці звинувачення, наполягаючи на тому, що журналісти перебували в зоні війни без розпізнавальних знаків і стали жертвами перехресного вогню. Адвокати Віталія Марківа називають звинувачення проти нього абсурдними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Звинувачення проти Марківа не тримаються купи» — адвокат українського військового

На суді розглядають також цивільний позов проти держави Україна, який подала Італійська федерація преси. Наступне засідання призначене на 18 січня. У суді мають заслухати також свідків з України ― соратників Віталія Марківа.

Віталія Марківа затримали в Болоньї у липні 2017 року. З того часу він перебуває за гратами. Італія не відреагувала на пропозицію України створити спільну слідчу групу для розслідування обставин загибелі Роккеллі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Винний без суду і слідства: як італійські медіа засудили українського солдата Марківа

Поділитись: