Організації італійських журналістів подали цивільний позов проти України у зв’язку із загибеллю на Донбасі фоторепортера Андреа Роккеллі, у причетності до вбивства якого підозрюють українського нацгвардійця Віталія Марківа.

Організації італійських журналістів подали цивільний позов проти України у зв’язку із загибеллю на Донбасі фоторепортера Андреа Роккеллі, у причетності до вбивства якого підозрюють українського нацгвардійця Віталія Марківа.

Про це повідомив голова Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький.

Адвокати асоціацій журналістів представили цей позов на суді присяжних в місті Павіа поблизу Мілана під час першого засідання у справі обвинувачення Марківа у причетності до вбивства.

За даними «Радіо Свобода», позов проти України подали Національна федерація італійської преси (FNSI), Асоціація журналістів Ломбардії та Асоціація фоторепортерів Cesura Lab, яку заснував загиблий італієць Андреа Роккеллі.

Наступне засідання суду у справі Марківа відбудеться 14 вересня.

Крім того, за словами Городецького, адвокати сторони родини загиблого Роккеллі та цивільних сторін зробили запит про позов проти Украіни про цивільну відповідальність на відшкодування збитків в особі посла Украіни в Італіі.

6 липня розпочався суд над українцем Віталієм Марківим, якого звинувачують у причетності до вбивства на Донбасі італійського фотографа Андреа Роккеллі 24 травня 2014 року. Це було перше слухання, на якому представили сторони позивача та відповідача, а також оголосили список свідків. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Винний без суду і слідства: як італійські медіа засудили українського солдата Марківа

Раніше повідомлялося, що у справі нацгвардійця Марківа в Італії виступлять свідки з України

Нагадаємо, у липні 2017 року в Італії за підозрою в причетності до вбивства на Донбасі фоторепортера Андреа Роккелі арештували українського військового Віталія Марківа. Затриманий українець виявився заступником командира в батальйоні Нацгвардії.

Адвокат українського нацгвардійця Раффаеле Делла Валле вперше зустрівся із своїм клієнтом 6 липня, після чого заявив, що Марків не розуміє мотивів арешту, крім того, заперечує причетність до смерті Роккелі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Звинувачення проти Марківа не тримаються купи» — адвокат українського військового

Українська сторона повідомила про те, що готова надати суду в Італії всі наявні документи у справі затриманого нацгвардійця.

Адвокат Марківа Раффаело Делла Валле під час візиту до України у жовтні зібрав свідчення, які, на його думку, мали допомогти довести невинуватість підзахисного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Винний без суду і слідства: як італійські медіа засудили українського солдата Марківа

16 листопада 2017 року суд в Італії відхилив клопотання Віталія Марківа та не змінив йому запобіжний захід з ув'язнення на домашній арешт. Адвокат Марківа Делла Валле заявив про упередженість слідства.

За час слідства в Італії та Україні організовували декілька акцій на підтримку Марківа. Зокрема, 25 січня мітинг відбувся поблизу Міністерства юстиції Італії в Римі, а 5 липня 2017 року, одразу після арешту підтримати українського нацгвардійця вийшли в Лондоні під будівлю італійського посольства.

Поділитись: