Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що справу з розслідуванням незаконної вирубки та експорту лісу з України передадуть на розгляд до новоствореного Антикорупційного суду.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що справу з розслідуванням незаконної вирубки та експорту лісу з України передадуть на розгляд до новоствореного Антикорупційного суду.

Про це Гройсман повідомив під час урядової наради 23 липня, передає прес-служба уряду.

Він також зазначив, що відтепер Укрзалізниця буде фіксувати всі перевезення лісу, а відповідну документацію направляти до Державної аудиторської служби, ДФС та поліції.

«Так ми зможемо прослідкувати весь ланцюг змови. Ця справа буде дуже голосною і ми хочемо передати її до Антикорупційного суду», — сказав Володимир Гройсман.

За словами Гройсмана, при виявленні порушень притягатимуть до відповідальності всіх, хто має відношення до контрабанди.

«Треба робити країну багатшою, а не знищувати український ліс. Мені потрібен результат, прізвища, аналітика по фірмах, хто їх засновував. На середину вересня готуємо публічний звіт щодо проведеної роботи в персоналіях», — зазначив Гройсман.

Напередодні стало відомо, що президент України Петро Порошенко ветував закон про посилення відповідальності за незаконну вирубку лісу.

Нагадаємо, що 18 липня в Уряді анонсували масштабну аудиторську перевірку всіх лісгоспів України з метою виявлення незаконних лісорубів та експортерів лісу.

Раніше стало відомо, що Україна стала найбільшим експортером нелегальної деревини до Євросоюзу. Більше того, Україна експортує нелегальну деревину, зокрема, для постачальників IKEA.

Як повідомлялося, з початку запровадження мораторію на експорт лісу-кругляку обсяги вирубок не зменшилися, в той же час збільшилась кількість випадків контрабанди та незаконного вивезення деревини з України.

Раніше журналісти повідомляли, що Євросоюз може почати арбітражний та судовий процес проти України з метою скасування мораторію на експорт лісу-кругляка. Відповідне застереження надіслала єврокомісарка з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом.

Мораторій на експорт лісу-кругляку діє в Україні з 2015 року. Свого часу через відмову його скасування Єврокомісія відмовилася надавати Україні транш на суму 600 млн євро.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Хто знищує українські ліси?

Раніше повідомлялось, що Євросоюз готується до початку арбітражних слухань проти України через мораторій на експорт лісу-кругляка.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: В Україні створили інтерактивну мапу вирубки лісів у Карпатах

Поділитись: