Життя

Справу щодо пораненого на військових навчаннях журналіста Волка розглядатимуть з початку

Життя/Справу щодо пораненого на військових навчаннях журналіста Волка розглядатимуть з початку
Зберегти
Вигляд
Суд у Кривому Розі розпочне з самого початку розгляд справи про поранення журналіста В’ячеслава Волка під час військових навчань резервістів.

Про це Громадському повідомив адвокат родини Волк Максим Горєліков.

За його словами, захисники інструктора-волонтера Ігора Петренка, який поранив журналіста, не з'явилися на засідання суду. Прокурор заявив, що розглядати справу можна без них, але обвинувачений та суддя виступили проти.

Суддя Світлана Хомініч розповіла, що в неї завершуються повноваження, тому розглядати справу вже буде інший суддя. Хто саме, стане відомо 25 січня, коли пройде чергове засідання у цій справі.

Горєліков пояснив, що це означає розгляд справи з самого початку.

«Ми допитали всіх свідків, залишалося вивчити матеріали справи, допит обвинуваченого, дебати і вирок. Можна було прискорити процес і були підстави для зміни запобіжного заходу для обвинуваченого (він потрапив у ДТП за межами міста). Після того, як суддя відмовила в зміні запобіжного заходу, було зрозуміло, що розгляду вже не буде, вона дотягне до закінчення повноважень і передасть справу іншому судді», — розповів адвокат.

Нагадаємо, апеляційний суд поновив закриту справу щодо поранення Волка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Імітація нападу»: хто відповість за поранення журналіста Волка під час військових навчань?

6 липня 2017 року криворізький журналіст В’ячеслав Волк дістав поранення під час військових навчань на території Саксаганської районної ради Кривого Рогу. Вогнепальне поранення спричинив військовий інструктор-волонтер Ігор Петренко, запрошений військовим комісаріатом, котрий і організовував навчання. Ігор Петренко мав при собі незаконно придбану зброю. Унаслідок отриманих травм В’ячеслава Волка паралізувало. 

Військовослужбовець, який поранив журналіста, незаконно придбав зброю, носив і зберігав її. Військовий комісар заявив, що журналіста поранили під час незапланованої вправи.

4 вересня 2017 року пораненому на військових навчаннях криворізькому оператору відмовили у визнанні потерпілим.

За фактом цього злочину було відкрито 2 кримінальних провадження: одне щодо цивільного, де обвинуваченим проходив Ігор Петренко, друге — щодо причетності до трагедії військових, котрі організовували навчання та запрошували інструкторів та журналістів. Втім у травні 2018 року військова прокуратура закрила кримінальну справу. У постанові про закриття провадження йдеться, що в діях військових під час досудового слідства не було знайдено складу злочину.

Пов`язані новини