ENRU

Спроба затримання Саакашвілі: «Єврооптимісти» розцінюють заяви генпрокурора як погрози

Депутатське об'єднання «Єврооптимісти» розцінює заяви генпрокурора Юрія Луценка про притягнення до кримінальної відповідальності депутатів, які «причетні до втечі Міхеіла Саакашвілі з-під варти працівників СБУ», як погрозу опозиційним політикам та зловживання повноваженнями.

Про це повідомляється на сторінці об'єднання у Facebook.

«Генеральний прокурор Юрій Луценко під час виступу під куполом Верховної Ради погрожував кримінальною відповідальністю ЄвроОптимістам Світлані Заліщук, Сергію Лещенку, Ігорю Луценко та Мустафі Найєму, які за словами очільника ГПУ, 5 грудня нібито перешкоджали затриманню Міхеіла Саакашвілі», — ідеться у заяві.

Водночас, депутати наполягають, що звинувачення Луценка не мають підстав, бо вони під час затримання Саакашвілі, не вчинили жодної дії, яка б могла кваліфікуватися як перешкоджання затриманню. 

«Водночас, ці самі депутати своєю участю гарантували, що до мирних активістів не буде застосовано насильницьких дій представниками правоохоронних органів», — зазначили депутати. 
 

Вранці, 6 грудня, поліція штурмувала мітинг під Радою на підтримку Саакашвілі. Близько 10 людей постраждали. Самого Саакашвілі у наметовому містечку не було. 

5 грудня до квартири Саакашвілі прийшли з обшуками. У СБУ повідомили, що силовики відомства надають оперативний супровід у межах кримінального провадження, яким займається Генеральна прокуратура. Біля будинку Саакашвілі сталися сутички і пролунали постріли. Поліція застосувала силу. 

Прихильники Саакашвілі заблокували авто силовиків і звільнили політика. Після цього Саакашвілі разом із соратниками попрямував під Верховну Раду, де влаштували мітинг.

Генпрокурор Луценко заявив, що затримання Саакашвілі пов’язане з доказами фінансування мітингів «Руху нових сил» під Радою олігархом-утікачем Сергієм Курченком. За даними ГПУ, команда Саакашвілі отримала 500 тисяч доларів від Росії. 

Генпрокуратура оголосила Саакашвілі в розшук. Також генпрокурор закликав Саакашвілі з’явитися до слідчого СБУ вранці 6 грудня на 09:00.

Громадське слідкувало наживо з подіями навколо затримання Саакашвілі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прорив у наручниках: що зірвало затримання Саакашвілі.