Шведський економіст, експерт Атлантичної ради (Atlantic Council) Андерс Ослунд заявив, що список так званої «кремлівської доповіді» змінили в останній момент.

Шведський економіст, експерт Атлантичної ради (Atlantic Council) Андерс Ослунд заявив, що список так званої «кремлівської доповіді» змінили в останній момент.

Про це йдеться у заяві Ослунда на сайті Атлантичної ради.

За його словами, початковий варіант «кремлівської доповіді» містив імена підприємців та «олігархів», які здобули свої статки незаконним шляхом — за допомогою контактів з Кремлем.

Однак в останню хвилину один з високопосадовців (його ім'я не називаються) відкинув напрацювання експертів і вніс до списку імена високопоставлених чиновників з адміністрації президента і уряду Росії, а також 96 російських мільярдерів зі списку Forbes.

«Високопоставлений чиновник висміяв урядових експертів, які підготували попередній звіт, заявивши, що він робить неефективним закон про санкції щодо Росії в цілому», — написав Ослунд.

Увечері 29 січня Адміністрація президента США оприлюднила перелік 114 російських політиків та 96 олігархів, наближених до російського президента Володимира Путіна.

До списку потрапили представники Адміністрації президента Путіна та російського уряду. У списку — ті, хто володіє статками у мільярд доларів та більше. 

Потрапляння до цього списку не означає, що США автоматично запровадять санкції проти особи. Проте ризик потрапити під санкції для фігурантів списку вищий.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков назвав безпрецедентною публікацію Мінфіном США списку наближених до президента Володимира Путіна.

Путін, коментуючи доповідь, заявив, що вважає такий крок недружнім і пожартував, що жалкує через те, що його не включили у доповідь.

ЧИТАЙТЕ: США використали рейтинг найзаможніших Forbes для «кремлівської доповіді»

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile