Сполучені Штати виключили Китай з переліку країн, які маніпулюють курсом своїх валют задля отримання переваг у міжнародній торгівлі.

Відповідне рішення ухвалили напередодні підписання першої частини нової торговельної угоди між країнами, повідомляє The New York Times.

«Китай взяв на себе зобов’язання утримуватися від конкурентної девальвації, одночасно сприяти прозорості та підзвітності», — повідомив міністр фінансів США Стівен Мнучин напередодні.

Зазначимо, що у серпні 2019 року під час чергового загострення торговельних відносин між США та Китаєм президент США Дональд Трамп оголосив, що Китай навмисне маніпулює курсом своєї національної валюти, штучно його занижуючи, аби отримати додаткові переваги у торгівлі зі Штатами. Тоді курс китайського юаня вперше за 11 років перевищив поріг 7 юанів за 1 долар.

16 грудня 2019 року стало відомо, що США та Китай погодили скасування взаємних мит. Підписання нової угоди між країнами має відбутися під час візиту представників китайського уряду до США у січні 2020 року.

Поділитись: