Дві найбільші економіки світу — США та Китай — погодилися на перший етап поступового скасування мит на товари одне одного. Нова торговельна угода між країнами має покласти край торговельній війні, яка тривала майже 2 роки.

Відповідної згоди уряди США та Китаю досягли напередодні, повідомляє CNBC.

Окрім поступового зняття мит на товари, загальна вартість яких сягає десятків мільярдів доларів, країни дійшли згоди щодо поступового пожвавлення торгівлі. Зокрема, Китай погодився купувати більше американської сільськогосподарської продукції, на чому раніше наполягав президент США Дональд Трамп.

Зазначимо, що Китай та США домовилися скасовувати мита на товари одне одного поступово і наразі затвердили лише перший етап у скасуванні мит.

Раніше у МВФ підрахували, що через торговельну війну світова економіка може втратити близько 700 мільярдів доларів у 2020 році — це сума, еквівалентна ВВП Швейцарії.

Нагадаємо:

  • Торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США.
  • Протягом року Вашингтон тричі підвищував мита до 25% на товари з КНР від сумочок до залізничного обладнання. Китай у відповідь накладав від 5 до 25% митних зборів на товари, імпортовані зі Сполучених Штатів. За приблизними даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якого адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.
  • Торговельна війна у 2018 році мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років..
  • У грудні 2018-го — березні 2019 року обидві держави погодилися припинити торговельну війну та сісти за стіл переговорів. Однак тоді домовленостей досягти не вдалося, і взаємні обмеження на імпорт продовжилися. Спроби закінчити торговельну війну відновилися у жовтні 2019 року, коли країни домовилися тимчасово не запроваджувати мита.
Поділитись: