США хочуть відкрити консульство країни в Гренландії, яка є частиною Данії й має статус автономії.

Як повідомляє Associated Press, Державний департамент надіслав листа Конгресу, у якому повідомив про намір відкрити генеральне консульство у столиці Гренландії — місті Нуук. 

Пропозиція Держдепу надійшла на тлі суперечки про Гренландію між Сполученими Штатами і Данією.

У Держдепі зазначили, що відновлення консульства в Нууці є частиною плану зі збільшення присутності США в Арктиці.

«США стратегічно зацікавлені в розширенні політичних, економічних і комерційних відносин в арктичному регіоні», — йдеться в листі.

Згідно з документом, відкриття диппредставництва США дасть змогу «зміцнити політичні, економічні і торговельні відносини в Арктиці» і сприятиме поглибленню зв’язків із владою Гренландії і місцевим населенням.

США відкривали консульство у Гренландії в 1940 році після нацистської окупації Данії, але воно закрилося у 1953 році. Нове планують відкрити наступного року.

Раніше The Wall Street Journal повідомило, що Трамп подумує про купівлю Гренландії, яка є частиною Данії й має статус автономії. Трамп підтвердив зацікавлення і заявив, що купівля Гренландії була б «стратегічно цікавою» для США.

Данські політики назвали цю інформацію «першоквітневим жартом не по сезону» й обурилися такими намірами.

В уряді Гренландії заявили, що готові говорити про ведення бізнесу, але острів не продається. Водночас у королівській сім’ї Данії допустили продаж Гренландії США.

Гренландія — найбільший острів у світі (площа 2 130 800 км²) з населенням у майже 58 тисяч людей. Гренландія є автономним регіоном у складі Данії.

Поділитись: