Президент США Дональд Трамп продовжує наполягати на запровадженні мит на імпорт китайських товарів, загальна вартість яких складає 200 мільярдів доларів. Відповідне рішення він може ухвалити після завершення торговельних переговорів з Канадою.

Президент США Дональд Трамп продовжує наполягати на запровадженні мит на імпорт китайських товарів, загальна вартість яких складає 200 мільярдів доларів. Відповідне рішення він може ухвалити після завершення торговельних переговорів з Канадою.

Про це повідомляє Reuters.

Зокрема, успішну торговельну угоду з Канадою США використають у переговорах з Китаєм як додатковий аргумент на користь переукладання торговельних угод.

«Є надія, що укладання нової угоди про північно-американську зону вільної торгівлі створить додатковий тиск на Китай та решту світу і допоможе нам домовитися про кращі торговельні умови», — повідомив Кевін Хассет, голова ради економічних радників при Білому домі.

Зазначимо, що наразі тривають торговельні переговори між представниками Китаю та США щодо укладання нової торговельної угоди.

23 серпня повідомлялося, що Китай і США запровадили взаємні мита на $32 млрд товарообороту між країнами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Торговельні війни Трампа: вплив на Україну та світ

Раніше Трамп заявляв, що ефект від запровадження мит на китайські товари «виявився набагато кращим», ніж очікували в американському уряді.

1 серпня стало відомо, що Дональд Трамп запропонував запровадити мита на 200 мільярдів доларів китайського імпорту у розмірі 25%. Це у 2,5 рази більше, ніж він заявляв раніше.

31 липня повідомлялося, що США та Китай готувались до відновлення торговельних переговорів. Зокрема, повідомлялось, що міністр фінансів США Стівен Мнучин провів декілька приватних розмов з віце-президентом Китаю, у яких обговорювали умови відновлення переговорів. За даними Reuters, переговори між торговельними представниками США та Китаю пройшли у Вашингтоні 21-22 серпня.

Представники Китаю заявляли, що переговори зі США «пройшли конструктивно», проте жодні зі сторін не повідомила про конкретні результати переговорів.

11 липня стало відомо, що Дональд Трамп готується запровадити чергову порцію мит на імпорт китайських товарів у розмірі 10%. Мита стосуватимуться товарів, загальна вартість яких складає 200 мільярдів доларів.

Згодом Трамп заявляв, що планує ввести мита на весь імпорт з Китаю, вартість якого складає пів трильйона доларів.

6 липня Влада Китаю ввела в дію рішення про запровадження мит на 34 мільярди доларів американського імпорту за декілька годин після того, як в США набули чинності мита на 34 мільярди доларів китайських товарів.

Поділитись: