УКРАЇНА

США не готують свій документ щодо миротворців на Донбасі, але готові до переговорів — Волкер

16 вересня, 2017 19:27
УКРАЇНА/США не готують свій документ щодо миротворців на Донбасі, але готові до переговорів — Волкер
Зберегти
Вигляд
Спеціальний представник Державного департаменту США на переговорах з питань України Курт Волкер заявив, що Сполучені Штати не готують власний документ з ініціативи про миротворчу місію ООН на Донбасі, але готові обговорювати принципи мандата такої місії.

Спеціальний представник Державного департаменту США на переговорах з питань України Курт Волкер заявив, що Сполучені Штати не готують власний документ про миротворчу місію ООН на Донбасі, але готові обговорювати принципи мандата такої місії.

Про це він сказав під час форуму YES в Києві. 

«Ні, ми не готуємо власний документ, є пропозиція Росії, вона не робить все, що повинно, щоб відновити цілісність країни, скоріше, підсилює поділ», — сказав він.

При цьому спецпредставник зазначив, що вихід Росії з такою ініціативою є цікавою можливістю до переходу до обговорення і винесення дискусії на рівень Ради безпеки ООН.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пропозиція РФ щодо миротворців на Донбасі є «цікавою» — спецпредставник США.

«Йдуть дискусії. Росія запропонувала свою ідею в Нью-Йорку. Ми в Раді безпеки, Україна в Радбезі, Франція, Німеччина, Швеція, інші - ми говоримо про це, поговоримо на цю тему в Нью-Йорку наступного тижня», — запевнив Волкер.

Також спецпредставник США по Україні Волкер зустрінеться з радником Путіна Сурковим у жовтні.

Раніше міністр закордонних справ Клімкін зазначив, що мандат миротворчої місії має включати повний цикл виведення російських регулярних військ.

5 вересня Путін доручив російському МЗС унести на розгляд Радбезу ООН проект резолюції щодо миротворців на Донбасі. Умовою місії Путін назвав перебування миротворців виключно на лінії зіткнення.

МЗС України назвало заяву Путіна спробою представити агресію внутрішньо-українським конфліктом. 

Згодом Україна довела до відома генсека ООН позицію щодо миротворців на Донбасі

14 вересня США виступили за миротворців ООН на Донбасі з широким мандатом і на кордоні з Росією. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини