США не змогли погодити новий пакет допомоги економіці у зв’язку з коронавірусом: фондові ринки впали
Світові фондові ринки 23 березня почали новий робочий тиждень падінням через те, що Конгрес США не зміг домовитися щодо виділення 2 трильйонів доларів на підтримку економіки у зв'язку з економічною кризою.
Про це повідомляє Bloomberg.
Серед іншого, урядовий пакет допомоги американській економіці включав виплату кожному повнолітньому американцю по 1000 доларів для стимулювання споживчого попиту серед населення. До подібних заходів вдавалися під час економічної кризи 2008 року.
Ключові американські індекси на торгах у Європі впали. Зокрема, S&P 500, який вказує на вартість акцій 500 найбільших американських компаній, впав на 2,8%. Разом з цим впали і європейські акції — індекс Stoxx Europe 600 впав на 4%. Акції азійських компаній подешевшали на 3,2%.
Через пандемію коронавірусу на світових фінансових ринках триває паніка та криза.
16 березня світові фондові ринки через кризу, спричинену коронавірусом, просіли на більш ніж 12%. Ціни на нафту впали нижче 29 доларів за барель.
Через це на біржі застосували механізм призупинки торгів акціями на 15 хвилин. Подібний механізм востаннє застосовували 12 березня, а перед цим — 9 березня.
Не заспокоїло паніку інвесторів на ринку навіть рішення Федеральної резервної системи США знизити ключову ставку до 0-0,25% річних (це має стимулювати економічну активність та здешевити кредити у США).
12 березня найбільші фондові індекси США «просіли» на понад 7%, а за підсумками торгів падіння акцій стало найбільшим з 1987 року.
19 березня ціни на нафту впали до 17-річного мінімуму.
- Поділитися: