США обміняли іранського вченого на свого студента
У межах обміну полоненими США передали Тегерану іранського вченого Масуда Солеймані, а Іран — американського студента Сюе Вана.
Про це повідомив глава МЗС Ірану Джавад Заріф.
Він висловив вдячність усім, хто взяв участь в обміні, особливо відзначивши уряд Швейцарії.
«Я радий, що професор Масуд Солеймані і Сюе Ван незабаром зустрінуться зі своїми родинами», — написав очільник відомства.
У Вашингтоні також підтвердили обмін. Держсекретар США Майк Помпео написав, що в’язень Сюе Ван повертається до своїх рідних.
«Ще один американець повертається додому. Сюе Ван, який утримувався за безпідставними обвинуваченнями в Ірані протягом трьох років, звільнений і прямує назад в США», — написав Помпео.
Він також подякував швейцарському уряду за сприяння в обміні. Помпео зазначив, що США «не заспокояться, доки не повернуть додому всіх американців, затриманих в Ірані чи будь-де».
Іранського вченого Масуда Солеймані у жовтні 2018 року затримали співробітники ФБР в американському штаті Міннесота без пред'явлення звинувачень. Американського студента Сюе Вана затримали у 2016 році в Ірані за підозрою у шпигунстві.
Тегеран і Вашингтон не мають дипломатичних відносин з часів перемоги у 1979 році Ісламської революції в Ірані. Посередником між країнами виступає Швейцарія. Вона сприяла проведенню обміну в’язнями 7 грудня.
Нагадаємо, на початку квітня 2018-го США включили іранських «вартових Ісламської революції» до списку терористичних організацій. У листопаді 2019-го набули чинності відновлені санкції США проти Ірану, які скасували в межах ядерної угоди 2015 року.
Держсекретар США Майк Помпео заявив, що будь-які компанії, які матимуть спільний бізнес з іранськими компаніями потраплять під обмеження Міністерства фінансів США. Це стосується і компаній із країн-членів Євросоюзу.
- Поділитися: