Пентагон може надати Україні допомогу на останні $4 млрд зі своїх запасів без гарантій Конгресу — CNN
У Міністерстві оборони США розмірковують над можливістю використати останні 4 млрд доларів, призначені для військової допомоги Україні, навіть якщо Конгрес не надасть гарантій про відшкодування.
Про це пише CNN із посиланням на посадовців Пентагону.
Оборонне відомство все ще має у своєму розпорядженні близько 4 млрд доларів із президентських коштів, що дозволяє Пентагону надсилати зі своїх власних запасів військову техніку до Києва.
Раніше Пентагон не бажав витрачати будь-яку частину цих грошей без гарантій Конгресу на їхнє відшкодування. Проте оскільки нижня палата американського парламенту затримує погодження додаткового фінансування України розміром 60 млрд доларів, американські посадовці обговорюють інші шляхи допомоги українській армії.
Водночас жодних рішень поки не ухвалено, підкреслили чиновники, хоча розмови про цей варіант та інші потенційні плани «Б» дедалі актуальніші, позаяк ситуація на полі бою в Україні стає все загрозливішою.
Відповідаючи на запитання про можливість використання 4 млрд доларів, що залишилися, речник Пентагону, підполковник Гаррон Гарн сказав: «Міністерство оборони продовжує закликати Конгрес ухвалити додатковий документ для підтримки України у важкий час і для поповнення наших запасів».
Трохи контексту
У 2023 році Міністерство оборони США оголосило, що виявило бухгалтерську помилку, через яку переоцінило суму допомоги Україні на 6,2 мільярда доларів. Ці гроші дозволили відомству відправляти Україні допомогу зі своїх запасів.
Допомога Україні
Сенатори-демократи відстоювали законопроєкт про виділення допомоги Україні, який блокували республіканці в Палаті представників. Законопроєкт передбачає 60 млрд доларів на підтримку України, 14,1 млрд доларів на безпекову допомогу Ізраїлю, 9,2 млрд доларів на гуманітарну допомогу та 4,8 млрд доларів на підтримку регіональних партнерів в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.
Це новий законопроєкт Сенату, запропонований після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що містила допомогу Ізраїлю, Україні й Тайваню та водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційної політики. Цей документ був компромісом двох партій після місяців дискусій. Однак він майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.
Республіканці Палати представників також пропонували власний пакет фінансування лише для Ізраїлю, без коштів для України та змін у політиці із захисту кордону. А втім, Палата представників не змогла ухвалити його.
- Поділитися: