УКРАЇНА

США підтримали Росію в СОТ у справі проти України — Politico

31 липня, 2018 00:53
УКРАЇНА/США підтримали Росію в СОТ у справі проти України — Politico
Зберегти
Вигляд
Сполучені Штати підтримали позицію Росії у спорі в Світовій організації торгівлі щодо блокування Москвою українського транзиту.

Сполучені Штати підтримали позицію Росії у спорі в Світовій організації торгівлі щодо блокування Москвою українського транзиту.

Про це повідомляє Politico.

За даними видання, вирішення спору між Україною та Росією цікавить США в контексті введення президентом США Дональдом Трампом мит на сталь та алюміній.

Справа в тому, що Росія закрила транзит для українських експортерів нібито з міркувань національної безпеки. Стаття 21 угоди про тарифи і торгівлю дозволяє членам СОТ вводити обмеження, які порушують їх зобов’язання, через потребу захистити національну безпеку.

Спираючись саме на цю статтю адміністрація Трампа ввела мита на сталь та алюміній.

«Не дивлячись на те, що США підтримують Україну в більшому територіальному конфлікті, США та Росія стверджують, що СОТ не має права розглядати справу щодо транзитних обмежень», — зазначає видання.

Нагадаємо, 2 липня президент Росії Володимир Путін продовжив на 6 місяців дію обмежень на транзит українських вантажів територією Росії до країн Середньої Азії.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

Проте 26 липня Трамп повідомив, що відкладе рішення про запровадження мита у розмірі 25% на імпорт європейських автомобілів до країни на час проведення торговельних переговорів.

 

Пов`язані новини