Президент США Дональд Трамп повідомив, що відкладе рішення про запровадження мита у розмірі 25% на імпорт європейських автомобілів до країни на час проведення торговельних переговорів.

Президент США Дональд Трамп повідомив, що відкладе рішення про запровадження мита у розмірі 25% на імпорт європейських автомобілів до країни на час проведення торговельних переговорів.

Про це повідомляє Bloomberg з підсумками зустрічі Трампа з президентом Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером.

«Ми мали великий день, дуже великий. Ми починаємо (торговельні — ред.) переговори просто зараз, але вже знаємо, до чого вони призведуть», — заявив Трамп на спільній з Юнкером прес-конференції за підсумками зустрічі у Білому домі.

Напередодні зустрічі Трамп заявляв, що у разі, якщо переговори з представниками ЄС будуть невдалими, то він запровадить додаткові мита на імпорт європейських автомобілів до країни.

На заяву Трампа та Юнкера вже відреагували провідні автовиробники Європи та світу. Зокрема, акції компанії BMW зросли на 5,5%.

22 червня Дональд Трамп написав у Twitter, що обмірковує можливість запровадження мит на європейські автомобілі у розмірі 25%. В ЄС повідомили, що готові зробити аналогічний крок у відповідь. Зокрема, там підготувалися до запровадження мит на американські товари, загальна вартість яких складе 20 мільярдів доларів.

Нагадаємо, що 20 червня Єврокомісія остаточно затвердила мита на американський імпорт у відповідь на американські мита на сталь та алюміній. Зокрема, нові тарифні обмеження стосуватимуться американських товарів на загальну суму 2,8 мільярдів доларів.

14 червня країни Європейського союзу одностайно підтримали запровадження мит для товарів США як відповідь на запроваджені Америкою мита на сталь та алюміній. Після чого було потрібно рішення Єврокомісії.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

На початку червня стало відомо, що Євросоюз анонсував плани запровадити додаткові мита на 2,8 мільярди доларів американських товарів у відповідь на рішення Вашингтону запровадити тарифи на європейську сталь та алюміній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

Поділитись: