Сполучені Штати планують запровадити мита на китайські товари на суму в 50 мільярдів доларів, а також мають намір обмежити інвестиційну присутність Китаю на своїй території.

Сполучені Штати планують запровадити мита на китайські товари на суму в 50 мільярдів доларів, а також мають намір обмежити інвестиційну присутність Китаю на своїй території.

Про це повідомляє ВВС.

Такі заходи президент США Дональд Трамп хоче запровадити через «роки незаконної крадіжки інтелектуальної власності».

У Білому домі заявили, що рішення ухвалюють після «років провалених переговорів з цих питань».

Як зазначає ВВС, цей крок з боку США є останньою спробою Вашингтона боротися з конкуренцією в економіці. Китай заявив, що готовий відреагувати на «необхідні заходи».

Додаткові мита можуть стосуватися більш ніж 100 товарів, які, на думку адміністрації Трампа, були розроблені з використанням американських технологій, що були вкрадені або отримані в обмін на доступ до американського ринку.

Раніше президент Дональд Трамп неодноразово критикував Китай за те, що його влада шкодить американській економіці.

Білий дім заявив, що в процесі розслідування політики Китаю, яке Трамп призначив у серпні 2017-го, виявили низку «несправедливих практик». Йдеться про несправедливі умови для американських компаній в Китаї,  спрямування Китаєм інвестицій в США на стратегічні галузі, а також про підтримку та проведення кібератак.

Раніше повідомлялося, що Білий дім готується до введення мит на китайські товари на суму $60 млрд.

Також Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набудуть чинності 23 березня. З переліку країн поки що виключені Мексика та Канада.

Меркель засудила введення Сполученими Штатами мит на метали.

Український уряд заявляв, що працює над тим, щоб вивести товари української металургії з-під дії американських мит.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп: США скасують мито, якщо Європа скасує свої тарифи.

Поділитись: