Президент США Дональд Трамп оголосив, що його адміністрація оприлюднить мирний план для врегулювання близькосхідного конфлікту на наступному тижні — до візиту ізраїльського прем’єра Беньяміна Нетаньягу до Вашингтона.

Про це повідомляє Reuters.

За словами Трампа, він очікує негативної реакції палестинської сторони на цей план, але вважає, що він піде їм на користь.

«Це чудовий план. Це план, що справді спрацює», — сказав президент США журналістам.

Раніше віцепрезидент США Майк Пенс оголосив про візит прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу та його головного політичного опонента, лідера партії «Кахоль-Лаван» Бені Ґанца до Вашингтона, який відбудеться наступного тижня. Очікується, що сторони обговорять, серед іншого, й мирний план США щодо близькосхідного конфлікту.

Нагадаємо, йдеться про план мирного врегулювання арабо-ізраїльського конфлікту, який адміністрація Трампа розробляє вже понад три роки під керівництвом радника й зятя президента США Джареда Кушнера.

Економічну частину мирного плану (відомого також як «угода століття») Кушнер презентував у червні 2019 року в Йорданії. Він передбачав інвестування 50 млрд доларів в економіку Палестини протягом 10 років із боку арабських країн та приватних осіб під гарантії США.

Палестинська сторона тоді відкинула пропозиції Кушнера. Презентацію політичної частини мирного плану відклали на невизначений час.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile