Сполучені Штати вийдуть із Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД), якщо упродовж 60 днів Росія не повернеться до повного виконання угоди. Країни НАТО підтримали позицію США і звинуватили РФ у порушенні угоди.

Державний секретар США Майк Помпео заявив, що Москва суттєво порушує ДРСМД, тому Вашингтон зупинить виконання своїх зобов’язань в межах угоди через 60 днів. Цього не станеться, якщо Росія знову виконуватиме умови договору.

Країни НАТО також заявили, що РФ порушує умови ДРСМД. Зокрема йдеться про розробку Росією ракетної системи 9М729. В Альянсі наголосили, що такі дії Москви створюють «значні ризики для євроатлантичної безпеки».

Водночас речниця російського МЗС Марія Захарова стверджує, що «Росія неухильно дотримується умов договору».

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що США мають намір вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з Росією, оскільки РФ порушує угоду й не надає звіт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ США оголосили про вихід з угоди про ліквідацію ракет: що це означає?

Протягом останніх 4 років США неодноразово стверджували, що Росія порушує договір через розгортання забороненої тактичної ядерної зброї «для залякування європейських країн і колишніх радянських держав, підтримуваних Заходом».

У Росії назвали заяву президента США Дональда Трампа про намір вийти з ДРСМД «скоріше шантажем, ніж доконаним юридичним актом».

лютому 2017 року газета The New York Times повідомила з посиланням на джерела в адміністрації США, що Росія розмістила крилаті ракети, порушуючи угоду про ракети середньої і малої дальності. Восени того ж року міністр оборони США Джеймс Меттіс офіційно звинуватив Росію в порушенні договору, укладеного між Вашингтоном і Москвою в 1987 році.

Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності — це договір між Радянським союзом і США, підписаний Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом 8 грудня 1987 року в ході радянсько-американської зустрічі на вищому рівні у Вашингтоні. Договір набув чинності 1 червня 1988 року. Договір вперше в історії дозволив ліквідувати цілий клас озброєнь: сторони зобов'язалися знищити всі комплекси балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої і малої дальності, а також не виробляти, не випробовувати і розгортати такі ракети в майбутньому.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile