США розробляє план допомоги Європі з газом, якщо Росія заблокує постачання
США співпрацюють з постачальниками газу та сирої нафти з Близького Сходу, Північної Африки та Азії, щоб збільшити постачання до Європи на тлі можливості повномасштабного вторгнення Росії в Україну та загострення політичної ситуації.
Про це із посиланням на джерела пише Reuters.
В адміністрації президента Джо Байдена агентству повідомили, що США ведуть переговори з найбільшими виробниками природного газу по всьому світу, щоб зрозуміти їх можливості та готовність тимчасово збільшити видобуток та розподілити ці обсяги серед європейських покупців.
Втім, глобальне постачання газу обмежене та навряд чи зможе повністю замінити обсяги, які надає Росія. За даними CNN, охоплення країн, з якими веде переговори США, є «справді глобальним», оскільки Вашингтон і його партнери вивчають, які поставки будуть потрібні, щоб пережити зиму та весну, якщо станеться дефіцит газу.
Американські посадовці, на яких посилається CNN, вказують, що ці обговорення перебувають на «досить просунутій» стадії. Це має запевнити європейські країни, що введення санкцій проти Росії у координації зі США не призведе до великого удару по європейській економіці.
За даними Bloomberg, європейські країни розходяться у поглядах щодо того, як саме реагувати на російську агресію. Наприклад, деякі великі західні країни-члени ЄС просили зробити перехідні періоди та виключити зі списку підготовлених санкцій низку банків, а також зробити виключення для вже укладених контрактів з Росією.
Так, канцлер Німеччини Олаф Шольц публічно заявляв, що запроваджувати санкції проти Росії у разі подальшої агресії проти України потрібно «обачно», оскільки вони можуть мати наслідки і для інших.
Шантаж Росії
Ще у вересні минулого року видання The Times повідомило, що міністри енергетики країн Європейського Союзу обговорювали план протидії газовому шантажу Росії. Державну компанію РФ «Газпром» звинувачують у створенні штучного дефіциту на ринку, що призвело до зростання цін на блакитне паливо.
Ціна на газ зростає на європейських газових хабах із серпня 2021 року. Серед причин цього явища видання Bloomberg називало аварію на одній з установок «Газпрому», а також скорочення прокачування газу до Європи російською стороною. Останній чинник зокрема пов'язаний із добудовою російського газогону «Північний потік-2».
Це призвело до того, що ціна газу в Європі побила історичні рекорди, а країни змушені були думати, як оптимізувати обігрів будівель.
- Поділитися: